Týždeň s PatriotmiTÝŽDEŇ S PATRIOTMI /7./

Ďalší náročný týždeň skončil pre hráčov len pred pár minútami, nedeľným večerným tréningom. My si teraz zrekapitulujeme, čo zaujímavé sme počas neho zažili.

Spontánna fotka nášho tímu po štvrtkovom víťazstve v Komárne proti maďarskému Szombathely mala na klubovej facebook stránke nečakane obrovský úspech a ukázala, že hlad po basketbale v Leviciach narastá.

 Potlesk od zväčša domácich fanúšikov prítomných na zápase po jeho konci nás, nebudeme klamať, zahrial pri srdci. Keď sme legionárom v našej zostave po zápase hovorili, že ten potlesk dostali od fanúšikov jedného z našich najväčších súperov, nechápavo krútili hlavami. „To by sa u nás nemohlo stať“, znela ich odpoveď. Dobrý fanúšik však dokáže oceniť aj kvalitný výkon súpera a hoci ten náš nebol ešte dokonalý, bolo v ňom nasadenie, túžba po víťazstve a aj radosť na jeho konci hoci len z víťazstva v príprave a to si nemohli prítomní fanúšikovia nevšimnúť. Aj napriek tomu, že na druhý deň zdolal náš maďarský súper domáce Komárno, nekladieme si na oči žiadne ružové okuliare, že všetko je úplne fajn, lebo to tak zatiaľ nie je. Pri kratších či dlhodobejších zraneniach nás stále trápi nedostatočný počet hráčov v tréningovom procese a aj v doterajších zápasoch bolo vidieť, že jeden hráč do rotácie stále chýba. Pracujeme na tom a hľadáme možnosti riešenia tejto situácie, lebo vieme, aké je to pre tím dôležité mať na každom tréningu minimálne desať hráčov a aké dôležité dokázať zareagovať v zápase keď si to situácia vyžaduje. 

Hoci sme Vám v minulom vydaní sľubovali dve novinky, niekedy nejdú veci tak ľahko ako si to predstavujeme a tak sa tento sľub odkladá na nový týždeň. Zatiaľ môžeme prezradiť len toľko, že pracujeme na posilnení kádra a nie je vylúčené, že okrem Grazu, Brna a Ostravy, sa v tejto sezóne objavia v Leviciach aj iné zahraničné tímy, s ktorými by sme si mohli v zaujímavej konfrontácii zmerať sily. Viac ale až v najbližších dňoch, keď už bude všetko oficiálne...

Keďže momentálne pracujeme v režime, kedy nerozdeľujeme dni na pracovné a víkendové, aj tento víkend je pre nás pracovným. Včera bol však tréning nahradený budovaním tímového ducha a hráči sa spolu s realizačným tímom vybrali na poldňový výlet, ktorý si spríjemnili výstupom na Sitno. Pre chalanov to bolo niečo nové, najlepšie sa v horskom prostredí cítil Candon Rusin, ktorému to trochu pripomenulo domovinu a veľmi si tento výlet pochvaloval. Od dnes však už začína opäť tvrdá práca.

Od piatku sa totiž chalani predstavia na domácej palubovke v tradičnom, už osemnástom ročníku Memoriálu bratov Kleinovcov, ktorého hlavným partnerom je v tomto roku Hotel Lev. Nie je jednoduché zohnať súperov na turnaj, ak ste v tabuľke v minulej sezóne nepatrili medzi top tímy, aj napriek tomu sme radi, že medzi účastníkmi turnaja sú družstvá z najvyšších súťaží v Česku, Rakúsku a na Slovensku a verme, že to bude pre všetkých zúčastnených skvelý víkend. Pre Vás fanúšikov to zase bude pozvánka na štart domácej súťaže, ktorá sa nezadržateľne blíži.

Počas týždňa sme už avizovali, že aj v novej sezóne chceme pokračovať v projekte, ktorý sme skúšobne rozbehli v minulej sezóne – Škola plná Patriotov. Školy, ktoré sa do nej v minulej sezóne zapojili mohli prostredníctvom basketbalu spropagovať svoje aktivity, na vybraný zápas dostali voľný vstup a sektor no a v neposlednom rade ukázali, ako dokážu fandiť Levickým Patriotom. Teraz to celé vyšperkujeme tým, že škola, ktorá si získa u Vás najväčší obdiv za ich výkon počas zápasu, si zahrá na konci sezóny zápas proti Patriotom! Prvý zápas proti Nitre si pod patronát zobral mládežnícky basketbalový klub ŠBK Junior Levice, ďalšie zápasy už čakajú na prihlásené základné alebo stredné školy. Aj vy môžete prihlásiť svoju školu na email adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..  

Ak všetko pôjde ako má, počas týždňa Vám rozdáme permanentky a v piatok sa už tešíme na náš úvodný zápas na Memoriály bratov Kleinovcov.