Dva kroky od medaile, jeden krok od konca sezóny. Aj tak by sa dala v krátkosti popísať aktuálna situácia Patriotov. Play-off je neskutočná súťaž. Jeden deň Vás dokáže položiť na lopatky, a druhý deň Vám hovorí, že ešte stále máte šancu vstať a niečo stým spraviť. V stredu sme v druhom zápase štvrťfinále utŕžili vysokú prehru a zažili silný pocit sklamania, aby sme sa zase v sobotu dostali na chvíľu do basketbalového raja a prežili si tie neopakovateľné emócie veľkého víťazstva. Práve pre toto je play-off vrcholom sezóny a jeden nepodarený večer v ňom nemusí hrať žiadnu rolu.

Každý, kto v živote súťažne športoval ten pocit pozná. Pamätá si, že zažil dni, keď bol dobre pripravený, správne namotivovaný a odhodlaný dosiahnuť svoj životný výkon no proste to v ten deň nešlo. Nie, toto nemá byť ospravedlnenie za stredajší výkon Patriotov v Komárne. Lebo určite mohli v tom zápase aj napriek tomu, že to nešlo, urobiť viac. Mohli, respektíve mali ukázať väčší zápal pre hru, viac bojovnosti a tiež zdravej agresivity a nepoddať sa tak ľahko tomu, že to proste nešlo. Potom by aj reakcie verejnosti, boli určite miernejšie a tlak na tím by po zápase nebol tak extrémny.
Štvrtkové a piatkové pohovory prezrádzali, že v družstve je veľká motivácia odčiniť stredajšie zlyhanie a vrátiť si fanúšikov na svoju stranu. Už úvodné minúty sobotného zápasu ukázali, že tento krát sa to podarí. Ak by ten zápas aj nedopadol dobre, všetci tí, čo majú objektívny pohľad na basketbal by museli povedať, že Patrioti do toho dali všetko.

"Rozhodujúce bolo, že sme hrali so srdcom a agresívnejšie. Nezmenili sme na našej hre nič, ale robili sme všetko naplno. V tom bol rozdiel. Konečne sme odpovedali na ich štýl hry,“ povedal po zápase Žarko Djurič. Týmto vlastne povedal úplne všetko.

Komárno hrá v neuveriteľnej forme. Podali sme jeden z najlepších výkonov v sezóne a predsa sme na ich zdolanie potrebovali až nadstavený čas. Bola to hra nervov, psychiky a v hlavách nám občas prebehla tá negatívna séria piatich prehier proti Komárnu v rade. Išli sme si však za víťazstvom a dosiahli sme ho. Áno, mali sme aj šťastie, ale občas sa môže usmiať aj na nás. A ten, kto pozná silu a históriu play-off vie, že práve takéto víťazstvá dokážu veľa zmeniť, že na základe takýchto víťazstiev sa už veľakrát prepisovali dejiny.

Dnes podvečer sa Patrioti stretli v hale, aby si dopriali kvalitný strečing a krátky výbeh na čerstvom vzduchu okolo futbalového ihriska. Nasledovala regenerácia a zajtra už príde na rad príprava na utorok.
Už v utorok sa presúva séria opäť do Komárna. Ide do tuhého. Domáci vedia, že to musia doma ukončiť /a nielen preto, že si už na štvrtok spravili iný program./ Levičania však chcú hrať štvrtok piaty zápas pred vypredanou halou doma. Bude to zápas ako remeň. Bude to desiate derby v sezóne. Držte nám palce. Po utorku uvidíme ako ďalej....