V stredu bolo na programe posledné kolo základnej časti Eurovia SBL, pred ktorým už bolo v tabuľke všetko jasné a tak sa vo všetkých piatich športových halách odohrali posledné bezstresové zápasy sezóny.
Náš tím zdolal Handlovú a pripísal si 26 víťazstvo v základnej časti. Druhú sezónu po sebe sme tak po dlhodobej časti súťaže obsadili štvrté miesto, čo rozhodne môžeme považovať v súčasnej konkurencii tímov SBL za úspech. Samozrejme, teraz prišiel čas podčiarknuť dobrú sezónu tým rozhodujúcim krokom – postupom cez prvé kolo play-off. Do cesty sa nám postavil viac ako zdatný súper. Vôbec po prvýkrát v histórii súťaže je na programe štvrťfinálové play-off derby proti Komárnu.
Celý týždeň sme tvrdo pracovali na tom, aby sme dokázali zaplniť športovú halu a vytvoriť prvému zápasu atmosféru, akú si toto derby zaslúži. Mediálna a marketingová kampaň bežala celý týždeň a športová hala sa v sobotu večer zaplnila veľmi slušne. Hoci sa predalo o pár vstupeniek menej ako tomu bolo na povianočný zápas proti Interu /a k zaplneniu výrazne pomohli aj fanúšikovia Komárna/, po tejto stránke sme mohli byť v sobotu spokojní.
Horšie to už bolo po tej basketbalovej stránke. Patrioti síce mali dobrý vstup do zápasu, ani ten ich však nenaladil a nezbavil nervozity tak, aby v ďalších minútach diktovali tempo hry. Hostia pôsobili na levickej palubovke veľmi sebavedomo a výborne dirigovaní rozohrávačom Tomičom zvyšovali svoje vedenie. Ku koncu prvého polčasu sa síce žlto-zelení nadýchli a hrozivý náskok súpera skresali na šesť bodov, prestávka ale túto aktivitu Levičanov zastavila. Po zmene strán narástol náskok Komárna opäť na viac ako desať bodov a hostia si umnou hrou toto vedenie udržiavali. Levičanom chýbala agresivita v defenzíve a obranný doskok, z čoho skúsení hráči súpera získavali ľahké body. Patrioti akoby zabudli preradiť na play-off rýchlostný stupeň a ešte sa stále viezli v tempe zo zápasu proti Handlovej. Dostať na domácej palubovke v play-off 98 bodov je neprípustné. A za to sme schytali poriadnu príučku.
Tak ako zavládlo sklamanie v radoch fanúšikov, sklamaní sme boli aj my v klube. To však bolo včera. Dnes je nový deň a my musíme zdvihnúť hlavy a bojovať ďalej. To, že Komárno bolo včera o triedu lepšie im ešte postup nezaručuje. Zobralo nám to síce výhodu domáceho prostredia, sme však športovci a preto sa musíme oklepať, vydýchnuť a ísť.
V play-off je súťaž, kde je možné všetko. Stále treba veriť a stále treba bojovať, do poslednej sekundy posledného zápasu. Určite sa nevzdávame a nebalíme to. Nie preto sme predsa dreli celý rok.Ideme bojovať ďalej!

V stredu nás čaká zápas na palubovke Komárna, v sobotu je na programe tretí duel opäť v Leviciach.