Týždeň s PatriotmiPäť týždňov pred štartom nového ročníka Slovenskej basketbalovej ligy Vám prinášame zhrnutie minulého týždňa z kuchyne Levických Patriotov.

V úvode týždňa to nevyzeralo s Patriotmi po zdravotnej stránke úplne najlepšie. Menšie problémy s členkom mal George Valentine, nachladnutie vyradilo na pár dní z tréningového procesu Nemanju Kovačeviča. Do tímu sme na skúšku pozvali Martina Matejčíka z Banskej Bystrice, ktorý pôsobil posledné dve sezóny v Amerike na univerzite. V tréningoch nám pomáhali počas týždňa aj bývalí hráči A- tímu Richard Klein a Matúš Halmeš, ktorí zaskakovali za maródov a trochu tak oživili svoje spomienky na účinkovanie v A-tíme. Rišo Klein nám pomohol aj vo štvrtkovom zápase, zatiaľ za tým ale netreba hľadať žiadnu senzáciu v podobe veľkého "comebacku." Novou tvárou v tíme bol tak isto ešte len šestnásťročný talent z ŠBK Junior Levice Milan Szabó, mládežnícky reprezentant do 18 rokov, ktorý začal získavať prvé skúsenosti v mužskom tíme.

Štvrtok sme odohrali v Bratislave prípravný zápas proti rumunskému tímu BC Temešvár. Štvrťfinalista posledného ročníka rumunskej ligy, ktorý má v novej sezóne vysoké ambície nielen v domácej súťaži, ale aj v európskom pohári, bol pre náš tím veru poriadnou previerkou. Rumuni si rozložili svoj tréningový stan v Rakúsku a odtiaľ jazdia na prípravné zápasy v okolí. V zostave nášho súpera nastúpili okrem nám dobre známeho Nenada Miloševiča aj napr. reprezentant Bulharska Hristo Nikolov, bývalý reprezentant Rumunska Bogdan Popescu, či skúsení Američania, ktorí prišli do klubu z poľskej a tureckej najvyššej súťaže. Keď nám srbský tréner tímu po zápase poďakoval za dobrý výkon a povedal, že ich klub pracuje s rozpočtom okolo milión eur, pochopili sme, ako si to všetko môžu dovoliť. Pre náš tím to ale bola vysoká škola basketbalu s tvrdou obranou na hranici únosnosti počas celých štyridsiatich minút, s akou sa v našej súťaži zrejme ani nestretneme. Nesklamali sme, silný súper ukázal naše rezervy a nedostatky, na ktorých ešte musíme pracovať, na úvod prípravy to však bolo presne to, čo sme potrebovali vidieť. Za pomoc s dopravou na zápas ďakujeme RB Golden Taxi, nášmu tradičnému partnerovi.

Počet rezervácií permanentiek každým dňom rastie. Momentálne sa nachádzame na čísle 220 a čakáme na tých, ktorí si to tradične nechávajú na poslednú chvíľu. Predaj bude pokračovať ešte nasledujúce dva týždne.

Neuveriteľne rýchlo pre nás v klube beží momentálne čas. Pripravených máme množstvo nápadov, ktorými chceme vyšperkovať novú basketbalovú sezónu. Z toho čo môžeme v tejto chvíli prezradiť je, že chystáme opätovné naštartovanie posedení s fanúšikmi s možnosťou voľnej komunikácie, otázok a diskusií. Prvé takéto stretnutie chystáme už na september. Intenzívne sa pracuje na novej tvári klubového webu. Sme radi, že Vás zaujal náš youtube kanál, ktorý chystá ďalšie zaujímavé reportáže. Už najbližší týždeň štartuje školský rok. V minulej sezóne sme odštartovali projekt „Škola plná Patriotov“, ktorý aj vo svojej skúšobnej sezóne priniesol niekoľko výnimočných zážitkov na zápasoch Levických Patriotov. Teraz do projektu zapojíme okrem stredných škôl aj základné školy a už sa nevieme dočkať súbojov školákov v hľadisku o to, ktorá škola dokáže najlepšie fandiť.

Jedna z kľúčových predsezónnych úloh pre manažment klubu je získavanie partnerov pre klub. Je to pre nás existenčná činnosť, bez ktorej nebudú mať žiadne ďalšie aktivity význam. Nie sme klub z rozpočtom, ako náš štvrtkový súper a preto je pre nás každý jeden partner, ktorý nám dokáže nejakým spôsobom pomôcť veľmi dôležitý. Ak teda rozmýšľate nad reklamou pre svoju spoločnosť, firmu, prevádzku, neváhajte a prezentujte sa prostredníctvom najpopulárnejšieho športového klubu v regióne. My spravíme všetko pre to, aby sa Vám táto investícia oplatila.

Budúci týždeň na nás čaká opäť tvrdá práca v príprave na novú sezónu, dva prípravné zápasy v Maďarsku a určite niekoľko ďalších noviniek, ktoré Vám prezradíme na konci budúceho týždňa.