Štyri kolá pred koncom základnej časti súťaže sme definitívne rozhodli o tom, že do tohto sezónneho play-off vstúpime rovnako ako v minulej sezóne z výhodou domáceho prostredia. Aj to bude jednou z tém dnešného nedeľného blogu.
V pondelok sme netrpezlivo čakali na doktorský verdikt, ktorý mal potvrdiť, či je ruka Regie Keelyho zahojená tak, aby bola schopná plnej záťaže. Po RTG a následnej kontrole prišlo lekárske odobrenie a veľká úľava tak pre nás, ako aj pre samotného hráča. Po viac ako dvoch mesiacoch od nešťastného momentu v zápase proti Svitu, mohol Regie naplno trénovať a hrať. Na jednej strane radosť, na druhej strane trochu smútku. Misia Mychala Ammonsa v Leviciach sa týmto momentom skončila. Myke bol už zhruba týždeň v kontakte s istým mexickým klubom, vedeli sme o tom, a sľúbili sme mu, že hneď ako dostaneme odobrenie na štart Regieho pustíme ho tak, ako bola dohoda pred jeho príchodom. V Mexiku o pár dní štartuje sezóna a jeho nový klub bol už celkom netrpezlivý. Ďakujeme Myke, keď v tejto sezóne dosiahneme úspech, bude na ňom aj tvoj podpis, povedali sme mu na rozlúčku. Sympatického Američana tieto slová potešili a pri odchode dodal, že sa v Leviciach cítil veľmi dobre a v budúcnosti sa sem rád vráti.
V stredu proti Karlovke sme veľmi chceli vyhrať. Chceli sme zo seba zhodiť ten tlak jedného povinného víťazstva hneď ako to bolo možné. Čo čert nechcel do zápasu sme išli bez zraneného Tja Bannistera a v hneď v prvom útoku po pár sekundách hry si poranil členok Žarko Djurič. Hoci sme mali väčšinu zápasu pod kontrolou, v závere domáci nepríjemne dobiedzali a finiš zápasu bol poriadne horúci. Posledný útok zápasu sme ale mali my a Jarvis Summers v ňom predviedol svoj talent. Chladnokrvná koncovka na ktorú už nebola možná odpoveď nám priniesla vytúžené víťazstvo a veľkú úľavu.
To opadnuté napätie bolo cítiť na hráčoch aj v nasledujúcich dňoch. Až sa trénerská dvojica Hojč-Lutovský obávala, aby to uvoľnenie nebolo až príliš veľké. Veru, úvodné minúty súboja o tretie miesto v Prievidzi neveštili nič dobré. Domáci išli rýchlo do vysokého vedenia, Patrioti však tento nápor ustáli, rýchlo sa vrátili do zápasu a na veľkú prestávku išli dokonca s trojbodovým náskokom. V Prievidzi bola skvelá atmosféra, hral sa výborný basketbal, ktorý svojou kvalitou spĺňal všetky parametre play-off. Dlho to bol otvorený zápas, v koncovke však domáci ukázali viac kvality a nakoniec túto bitku vyhrali. Levičania sa ale za svoj výkon rozhodne nemusia hanbiť. Tak v obrane, ako aj v útoku ukázali veľkú bojovnosť a nasadenie, hrali so srdcom a keď sa aj nie všetko podarilo, na tíme bola vidieť veľká zomknutosť a sebavedomie.
Bol to ďalší skvelý basketbalový večer, ktorý napovedal o tom, že sezóna graduje a ide sa do každého súboja na 100%. Nás môže len tešiť, že druhý víkend po sebe bol náš tím v priamom prenose tv 213 aktérom veľmi kvalitného zápasu, ktorý mohli vidieť fanúšikovia na celom Slovensku. Pre Slovenský rozhlas je síce ešte stále zaujímavejšie, že Calgary Flames prehralo tretí zápas v rade, aj to sa však raz zmení. Musí!Len tým, že takýchto súboj v plných halách bude stále viac a viac dokážeme prinútiť médiá, aby sa zamysleli nad tým, čo ľudí ktorí ich čítajú, počúvajú a pozerajú zaujíma skutočne viac. A samozrejme je to aj marketingová úloha pre ľudí pracujúcich pre SBL.
Ďakujeme Vám za podporu tak na Karlovke, ako aj v Prievidzi. Aj vašou zásluhou sme v oboch zápasoch zdvihli hlavy hore a dokázali zo seba dostať maximum. Tie stovky kilometrov, ktoré ste s nami po Slovensku najazdili a dôležité body, ktoré sme spolu na výjazdoch pozbierali nám teraz priniesli to vytúžené ovocie.
Skvelý štart do sezóny, /podobne ako pred rokom/, keď sme vyhrali prvých šesť zápasov nám otvoril dvere do prvej štvorky po základnej časti. Ukradli sme ju ďalším trom kvalitným tímom, ktoré si na ňu počas roka brúsili zuby. Je to skvelý pocit, ktorý nám dáva do play-off určitú výhodu, minulý rok nám je ale výstrahou, že nám táto pozícia nezaručuje sama o sebe nič. Najbližšie tri zápasy budú pre nás skvelou prípravou na vrchol sezóny play-off, ktoré odštartujeme prvým domácim zápasom 1.apríla. Je viac ako pravdepodobné, že to bude po prvýkrát v histórii štvrťfinálové derby proti Komárnu. Už teraz sa na tento basketbalový sviatok začíname pripravovať tak po basketbalovej, ako aj po kultúrnej stránke.
Veríme, že sa do toho času dáme zdravotne do poriadku a proti Interu, Košiciam a Handlovej sa spolu správne naladíme na play-off. Ladiť začíname už v stredu doma proti Interu aj s „novou posilou v zostave“.. viac info už čoskoro...