Basketbalová horúčka stúpa, do konca základnej časti Eurovia SBL ostáva odohrať už len päť zápasov. Aj napriek tomu, že sme v týždni odohrali len jeden zápas sa toho udialo veru dosť. Teraz si to celé zhrnieme v našom blogu.

To voľné kolo raz za čas padne vhod. Hoci hrať iba soboty, by bola riadna nuda. Pre nás tá voľná streda prišla tento krát v ideálnom čase. Tréneri aj družstvo mali dostatok času pripraviť sa na jeden z kľúčových súbojov v boji o prvú štvorku. A podriadili tomu všetko.
Trénerská dvojica Teo Hojč a Ladislav Lutovský od nedele do piatku študovala hru nášho súpera z Lučenca do najmenšieho detailu až tak, že sa im o signáloch a hráčoch trénera Kurillu muselo aj snívať. Hodiny strávené pri videu, množstvo popísaných papierov a tréningy, kde všetky svoje znalosti a vedomosti z hry Lučenca prenášali na palubovku a ukazovali svojim zverencom. Každá akcia, každý signál má niekoľko možností ako sa vyvíja v hre ďalej a na každý tento pohyb treba vedieť správne reagovať. Samozrejme, tých možností je veľké množstvo, musia však jasné byť pravidlá, ako kedy reagovať. Voľná streda dala tímu množstvo času na prípravu detailnej defenzívy a tiež na zohranie sa s Tj Bannisterom. Hráči cestovali na zápas doslova nabitý vedomosťami a potom to už bolo len na nich – previesť všetko naučené na palubovke do praxe.

Ak by vedenie Slovenskej basketbalovej asociácie sledovalo tak pozorne a toľkokrát včerajší zápas Lučenec – Levice, ako sledovalo predtým záznamy z „problémových“ zápasov oboch tímov, malo by na adresu oboch klubov poslať minimálne ďakovný list. Včera sa totiž v Lučenci točila reklama na slovenskú mužskú basketbalovú ligu – najlepší produkt, aký slovenský basketbal momentálne má. Domáci tím, posilnený dvomi veľmi dobrými výkonmi a víťazstvami v pondelok a v stredu, no na druhej strane v úzkej rotácii hráčov zasiahnutý prichádzajúcou únavou na jednej strane a skvele pripravení, správne namotivovaní Levickí Patrioti s novým generálom na palubovke na strane druhej. Športová hala v Lučenci zaplnená do posledného miesta, skvelá atmosféra trhajúca ušné bubienky, pripomínajúca, že play-off je za dverami. Dva výborné fankluby, ktoré našli k sebe veľmi priateľský – až ukážkový vzťah. Dobre pískajúci rozhodcovia, ktorých takmer nebolo na palubovke vidieť. Zápas bez negatívnych emócií, vulgarizmov, zápas basketbalových osobností na oboch stranách palubovky, zápas, kde aj napriek prehre domáceho tímu, neodišiel z natrieskanej haly takmer nikto pred záverečným klaksónom. Zápas, kde po jeho konci ľudia stáli a tlieskali obom tímom za skvelé predstavenie a spoločne skandovali Lučenec a Levice.
Sme radi, že sme mohli byť súčasťou tohto večera, sme radi, že sme ako jediný tím v lige neprehrali proti ambicióznemu nováčikovi ani jeden zápas v sezóne. Sme radi, že sme Slovensku, aj prostredníctvom tv213 ukázali, že slovenský mužský basketbal má na viac, ako si mnohí ľudia myslia a je lepší, ako úroveň, kde ho slovenské médiá zaraďujú. Ďakujeme Lučencu za pohostenie a držíme im vo zvyšku sezóny palce. Majú skvelého trénera, výborné zázemie a pre SBL sú veľmi dôležitou súčasťou a ešte dôležitejšou budúcnosťou.

Včerajší zápas nám ukázal, že ten jeden kamienok vo vyskladanej mozaike Levických Patriotov, ktorý sme chceli a potrebovali doplniť sme doplnili dobre. Tj Bannister dal tímu Tea Hojča presne to, čo tento tím potreboval. Pokoj v rozohrávke, skúsenosť v zlomových momentoch zápasu a neobyčajný cit pre vytvorenie streleckých príležitostí pre spoluhráčov. Hráč, pre ktorého kolónka dosiahnutých bodov v zápase neznamená nič len číslo, odohral skvelý súboj a bol ozajstným dirigentom - generálom nášho tímu na horúcej pôde Lučenca. To, o čom sme snívali, že Tj dokáže spraviť zo svojich spoluhráčov lepších hráčov, včera na 100% splnil. Veríme, že to bude už len lepšie a že sebavedomie tímu pôjde každým zápasom nahor. Prichádza na to ideálny čas..
Po takomto zápase a všetkých tých emóciách chutil hráčom hamburger s hranolkami v Miraj resorte ako ten najlepší na svete. Bol naozaj výborný, po basketbalovom zážitku tak prišiel aj zážitok gurmánsky. Až nám bude ľúto, že už v tejto sezóne /zrejme/ do Lučenca neprídeme.

Aj napriek tomu, že basketbalová sezóna má pred sebou záverečnú časť, neustále pracujeme na marketingovom poli a stabilizácii klubu už aj s pohľadom do budúcej sezóny. Počas týždňa pribudol medzi hlavných partnerov klubu pán Ján Šebo, nasledujúci týždeň nás čakajú jednania s ďalšími spoločnosťami, ktoré by sa mohli zaradiť medzi silných partnerov klubu. Je to pre nás rovnako dôležitý boj, ako ten na palubovke.

Ide do tuhého, v stredu na Karlovke a v sobotu v Prievidzi nás čakajú dva ďalšie dôležité zápasy. Tak, ako sme sa doteraz pozerali v tabuľke väčšinou pod seba, môžeme sa po tomto týždni o niečo smelšie pozrieť v nej aj nad seba. Treba k tomu ale v oboch zápasoch tak koncentrovaný výkon, aký sme predviedli v sobotu v Lučenci. Ak to zvládneme, môže nastať v Leviciach ozajstný basketbalový ošiaľ..