Nedeľný večerný tréning ukončil azda najťažší týždeň Patriotov v príprave. Ani ten nasledujúci určite nebude žiadnou prechádzkou ružovou záhradou, zvlášť keď na nás vo štvrtok čaká zrejme najťažší súper s akým sa v príprave stretneme.

Športová hala, či posilňovňa v hoteli Astrum Laus sú miesta, ktoré dávajú Levičanom momentálne poriadne do tela. Samozrejme, okrem tvrdého tréningu nesmie chýbať ani dobrá regenerácia a masérske ruky Paliho Frtúsa, ktoré sa starajú o uvoľnenie zaťažených svalov. Všetko išlo celkom hladko, až kým si na štvrtkom tréningu nešťastne neporanil členok Robo Rozim. Silný výron znamená minimálne trojtýždňovú prestávku, čo nesmierne mrzí nielen samotného hráča, ale aj všetkých nás v klube. Toto zranenie trochu skomplikovalo trénerom situáciu s počtom hráčov na tréningoch, preto budeme hľadať riešenie, ako túto situáciu napraviť. Robovi želáme skorý návrat do prípravy nášho tímu.

V piatok sme si na úvodný prípravný zápas pozvali prvoligový tím MBK Žiar nad Hronom, ktorý vedie skúsený tréner Karol Kučera. Hoci sa jedná o amatérsky klub, trénerov rukopis bolo na palubovke poznať a Žiar bol dobrým súperom na rozbeh pre náš tím. Hneď v úvodnom prípravnom zápase nás potešil strelecký výkon Milana Žiaka, ktorý zaznamenal 32 bodov. „Myslím si, že to bol na úvod prípravy dobrý zápas. Trochu sme sa pomalšie rozbiehali, predsa len po ťažkých tréningoch máme trochu tvrdé nohy, postupne to ale bolo lepšie a lepšie. Myslím si, že sme fanúšikom ukázali že sa majú v tejto sezóne na čo tešiť. Mne osobne sa hralo celkom dobre. Pobyt v reprezentácii mi pomohol práve k tomu, že som dobre pripravený na štart novej sezóny," povedal po zápase Milan Žiak.

Počet rezervovaných permanentiek na sezónu 2015/16 prekročil hranicu 200! Budúci týždeň je posledným týždňom v prvej vlne objednávok, ktoré budú doručované pre majiteľov okolo polovice septembra. Rezervovať permanentku si môžete do 15. septembra.
Počas týždňa sa nám podarilo finalizovať účastníkov Memoriálu bratov Kleinovcov. Okrem domáceho tímu to budú ešte družstvá MBK Karlovka, Mmcité Brno a UBSC Graz. Turnaj je na programe v termíne 18-20.septembra.

Sme hrozne radi, že záujem o fanúšikovské predmety v našom fanshope na www.forfan.sk rastie. Preto pre Vás pripravujeme s jedným z našich partnerov aj predajné miesto priamo v Leviciach. Postupne by mali do sortimentu predaja pribudnúť aj ďalšie predmety, po predstavení nových dresov Levických Patriotov, v ňom ponúkneme aj repliky dresov.

Budúci týždeň nás teda čaká prípravný zápas v Bratislave proti rumunskému Temešváru, niekoľko tréningových jednotiek a ktovie čo všetko ešte. Už začiatkom týždňa nebude chýbať ani nová reportáž na našom youtube kanáli.

Na záver: "ZA PÁNOM TRÉNEROM"
„Na začiatku minulého týždňa nás zasiahla smutná správa, keď nás navždy opustil dlhoročný mládežnícky tréner Rudolf Chmelár. Pod jeho rukami vyrástlo v Leviciach množstvo skvelých basketbalistov, ktorí sa neskôr presadili aj v mužskom tíme Levíc. Hoci mňa osobne pán Chmelár nikdy netrénoval, vždy som ho veľmi rešpektoval a mal rád jeho večne optimistickú povahu. Vnímal som ho ako pozitívneho človeka, od ktorého som nikdy nepočul že by sa sťažoval na niečo, že by sa cítil byť nedocenený, ukrivdený, ani nič podobné. Ba práve naopak. Keď sme pred minulou sezónou potrebovali na súpiske oficiálne trénera s najvyššou licenciou, ochotne nám stým pomohol, bez toho aby si zato niečo nárokoval, ešte si chcel zaplatiť aj permanentku. Bol našim veľkým fanúšikom, jeho sedačka v športovej hale označená červeným P už ale ostane prázdna. Česť Vašej pamiatke a držte nám palce z basketbalového neba PÁN TRÉNER...“