V jubilejnom tridsiatom tohto sezónnom blogu si povieme niečo o novej posile Patriotov, ako aj dvoch derby zápasoch, ktoré sme tento týždeň odohrali.
Prelom minulého a práve sa končiaceho týždňa bol pre nás v klube poriadne hektický. Blížil sa koniec prestupového obdobia a my sme sa snažili dotiahnuť náležitosti ohľadne príchodu „novej krvi“ do tímu. Z viacerých možností, ktoré sa nám ponúkali a zároveň jedna po druhej z rôznych dôvodov postupne odpadávali, vyšiel ako víťaz Tj Bannister. Pre mnohých fanúšikov, či priaznivcov basketbalu po celom Slovensku to bolo prekvapenie. Mnohí prijali tento krok klubu pozitívne, samozrejme našli sa aj takí, ktorí si myslia, že to nebol dobrý ťah. Nuž, kto bol bližšie k pravde sa ukáže až na konci sezóny. Príchod „Tja“ zaplnil médiá a ukázal, že tento hráč zanechal svojím pôsobením na Slovensku v drese Komárna veľkú stopu. Bodaj by nie, veď hral dva roky po sebe finále ligy, bol Majstrom Slovenska, najlepším hráčom ligy a tých ocenení bolo ešte oveľa viac. 
Sympatický Američan pricestoval do Levíc v pondelok večer spolu so svojou americkou priateľkou. O jeho bezpečnú prepravu sa postaral partner klubu RB Golden Taxi. S takým množstvom vecí, aké so sebou zo Svitáv do Levíc americký párik niesol sme však nepočítali a auto s posádkou bolo napratané až po strechu.
Bannisterova premiéra prišla práve v Komárne o to viac sledovaný bol jeho debut v drese Levíc. Po dvoch spoločných tréningoch s družstvom, navyše po dlhšom hernom výpadku po zranení, sa veľké zázraky čakať v jeho podaní nedali. Levičania v Komárne vyhoreli v defenzíve. V útoku až taký problém nebol a kombinácie Bannistera s Josipovičom, či Ammonsom ukázali, že bude na čom stavať. Komárno predviedlo skvelý strelecký výkon, domáci trafili 17 trojok a vyhrali úplne zaslúžene. Samozrejme, od spokojnosti sme mali všetci v stredu ďaleko, nebol to však zrejme posledný vzájomný duel Levíc s Komárnom a tak uvidíme, kto sa bude smiať na konci..
Pri rozhovoroch s „Tjom“ je vidieť, že si toho v basketbale preskákal už ozaj dosť. Vždy pôsobí veľmi vyrovnane a nikdy nestráca optimizmus. Aj prvé dojmy z družstva sú z jeho úst vždy pozitívne a plné odhodlania. „Zohráme sa a bude to dobré. Tento tím má veľa talentu a rozhodne má šancu na úspech,“ nešetril ani po prehre optimizmom.
V sobotu sme odohrali súboj proti Nitre, ktorej káder prešiel od posledného vzájomného zápasu výraznou obmenou. Akoby sme hrali proti úplne inému družstvu. Po prvej vyrovnanej štvrtine sme kontrolovali ďalší priebeh zápasu a dosiahli sme povinné víťazstvo. Nikto sa nezranil, všetci si zahrali a od dnes už myslíme na Lučenec. Keďže v stredu máme v lige voľno, budeme sa pripravovať na ďalší extrémne dôležitý súboj na palubovke nováčika. V Lučenci sme na jeseň odohrali výborný zápas, ktorý sprevádzala fantastická kulisa vytvorená oboma tábormi fanúšikov. Veríme, že sa niečo podobné zopakuje aj teraz. Už od zajtra sa budete môcť hlásiť na výjazd. Vašu podporu budeme v tomto, ako aj v každom ďalšom zápase určite potrebovať.

Už len šesť zápasov nám chýba odohrať do konca základnej časti Eurovia SBL. Štyri z nich odohráme na palubovkách súperov. Cieľ ostáva nezmenený, udržať si minimálne štvrté miesto v tabuľke a tým výhodnejšiu pozíciu pred play-off. Hráči a realizačný tím spravia preto všetko, čo bude v ich silách. Hoci po sérii nie dobrých výsledkov je aj v radoch fanúšikov cítiť sklamanie, netreba zabúdať na to, že je to šport a k nemu patria aj prehry a horšie obdobia.
Ďakujeme za všetky pozitívne reakcie a podporu, ktorú sme od Vás dostali. Budeme sa snažiť odvďačiť sa za ňu dobrou hrou, peknými akciami, skvelými zážitkami a ďalšími veľkými víťazstvami. Levice do toho!