Týždeň s PatriotmiTrochu v netradičnom čase Vám ponúkame zhrnutie minulého týždňa. Momentálne je život v klube poriadne hektický, dvanásť hodinové šichty nie sú ničím výnimočným a v nedeľu dostala pred blogom prednosť cesta do Budapešti. Pracujeme tak, aby sme si na začiatku októbra mohli povedať, že sme pre prípravu tímu na nový ročník SBL spravili všetko, čo bolo v našich silách. Teraz však už prejdime k zhrnutiu posledných dní.

Pred týždňom v pondelok sme rozbehli predaj permanentiek na novú sezónu. Je to niečo na čo sme v Leviciach veľmi hrdí. Čísla z rezervácií, ktoré dokumentujú záujem o basketbal v Leviciach sú veľmi zaväzujúce, ale aj povzbudzujúce a dokazujúce to, že basketbal v Leviciach je bez pochýb športom číslo jeden. Sme radi, že káder ktorý sme dali dokopy Vás zaujal a mená v zozname rezervácií pribúdajú. Na konci minulého týždňa to bolo 130 rezervácií a my veríme, že to číslo ešte nie je ani zďaleka konečné. Okrem tradičných fanúšikov čakáme aj na firemné rezervácie permanentiek, ktoré môžu byť skvelou odmenou pre zamestnancov a aj vďaka nim sa môžu rozvíjať a zlepšovať kolektívne vzťahy na pracovisku. Neváhajte a rezervujte si svoje miesto!

V stredu pricestoval do Levíc Teo Hojč, tréner Levických Patriotov. Ubytoval sa v Hoteli Lev, ktorému aj touto cestou ďakujeme za túto pomoc. Po tom, ako si pozrel športovú halu, priľahlé areály, či posilňovňu v Hoteli Astrum Laus, bol veľmi milo prekvapený podmienkami na prípravu tímu. Absolvovali sme niekoľko zoznamovacích stretnutí a pustili sa do práce. Teo sa zoznámil so svojím asistentom a veľmi rýchlo našli spoločnú reč na všetky basketbalové témy. Zdá sa, že táto spolupráca by mohla klapať na výbornú, čo je pre levický basketbal len a len dobré. Na výbornú dopadlo aj dnešné stretnutie s novým trénerom juniorov ŠBK Junior Levice Marekom Juríkom. Obe strany deklarovali záujem spolupracovať a tak majú talentovaní juniori šancu pobiť sa o miesto v A-tíme mužov otvorenú. Reštartovaná spolupráca mužského a mládežníckeho basketbalového klubu je jednou z najpozitívnejších správ tohto leta pre basketbal v Leviciach. Viac na túto tému sa dočítate už čoskoro.

V sobotu sme na letisku v Budapešti vyzdvihli dvojicu amerických legionárov Candon Rusin – George Valentine. Usmiaty Candon nám počas dvojhodinového čakania na prílet svojho spoluhráča porozprával o tom, ako trávil voľný čas preháňaním sa na svojej Harley-Davidson, či strieľaním na umelé holuby. Po zvítaní sa s Georgom sme nasadli do auta nabrali smer Levice. Keď sa po pár minútach spýtal George Candona, kde hral v minulej sezóne, Candon s jeho typickým úsmevom na tvári hrdo odpovedal „Hral som v Leviciach. Teraz sa sem vraciam, lebo som si to mesto a ľudí v ňom zamiloval. Veď uvidíš..“ A hneď bola viac ako stotridsaťkilometrová cesta do Levíc krajšia.

V nedeľu ráno sa na cestu z Belehradu do Bratislavy a následne do Levíc vybrala trojica srbských basketbalistov. Po príchode na srbsko-maďarskú hranicu ich na chvíľu prešla dobrá nálada. Takmer nehybná kolóna viac ako tridsiatich autobusov neveštila nič dobré. Po piatich hodinách čakania v obrovskom teple /našťastie v klimatizovanom autobuse/sa dostali chalani cez hranicu. Aby sme im skrátili už aj tak enormne predĺženú cestu, vybrali sme sa pre nich do Budapešti. Do polnoci chýbala už len hodina, keď sme dorazili do Levíc a trojica Miljkovič, Stojadinovič, Kovačevič mala za sebou 14 hodín cesty..

V nedeľu večer sme odvysielali premiérový príspevok na novom youtube kanáli nášho klubu. Je to ďalší z krokov k priblíženiu sa k Vám, našim fanúšikom. V pláne máme vyrábať jednu reportáž za týždeň. Hoci prvé a druhé vydanie budú zo športovej haly, cieľom tejto našej malej televízie, je prinášať Vám príspevky zo života klubu mimo tréningového a zápasového procesu. Myslíme si, že sa máte na čo tešiť.

Úplne na záver ešte jedna pozitívna správa. Sme nesmierne radi, že každý deň stretávame v Leviciach množstvo ozajstných Patriotov, ktorí sa snažia podľa svojich možností pomôcť nám k tomu, aby sme basketbal v Leviciach dostali postupne na miesta kam patrí. Vážime si každého jedného z Vás, ktorí si u nás kúpite permanentku, objednáte niečo z fanshopu, alebo sa stanete partnerom klubu, či pomôžete inou formou. Ďakujeme!