Jedno víťazstvo a jednu prehru sme si zaknihovali počas práve sa končiaceho týždňa. Nielen o týchto dvoch zápasoch si povieme v dnešnom blogu.

Stredajší zápas vo Svite ukázal, že aktuálna forma Patriotov nie je ideálna. Hlavne v defenzívnej činnosti sa objavovalo množstvo individuálnych chýb, čo nepochybne kvalitný súper, hrajúci v domácom prostredí veľmi útočný basketbal, okamžite trestal. Dlho sme v lige patrili medzi najlepšie brániace tímy. O obrane sa medzi športovcami zvyklo hovoriť, že brániť sa netreba učiť, brániť treba chcieť. Snaha sa tímu uprieť nedala, to však na Svit v stredu nestačilo. Treba povedať, že vzhľadom na priebeh bol konečný výsledok pre Patriotov ešte celkom lichotivý.

Štvrtkové debaty medzi hráčmi, trénermi a vedením klubu mali jeden spoločný cieľ. Spraviť všetko pre to, aby sa družstvo vrátilo k hernému prejavu, ktorý ho zdobil v prvej polovici sezóny. Aby každý jednotlivec prispel k úspechu tímu svojím podielom. Samozrejme, že nikoho v klube netešia prehry a herný prejav družstva v posledných zápasoch. Svojou krízou si však v dlhodobej časti prešiel takmer každý tím. Dôležité je myslieť stále pozitívne a hľadať cesty, ako vylepšiť tie veci, ktoré momentálne nefungujú. O tom, či sa nám to podarilo, alebo podarí, ukážu až nasledujúce dva mesiace pravdy...

V sobotu k nám pricestovala Spišská Nová Ves, o ktorej prerode z tímu, ktorý nedokázal vyhrávať na tím, ktorý zdolal tri top družstvá ligy, sa toho popísalo veru dosť. Potrebovali sme tento zápas vyhrať a dostať opäť chuť na basketbal, čo sa nám aj podarilo. Pravdupovediac, nečakali sme, že to bude až tak jednoduché. Spišiaci prišli do Levíc oslabení a keď sa im zranili ďalší dvaja hráči, neboli schopní konkurovať nášmu tímu. Levičania nastrieľali v zápase pre nás výnimočných 12 trojok, celkovo 114 bodov a predviedli svoj najofenzívnejší výkon sezóny.

Do konca základnej časti nám ostáva odohrať osem zápasov . Ten najbližší bude už šiestym tohto sezónnym súbojom proti Komárnu. Na ich palubovke sa predstavíme netradične vo štvrtok, keďže Komárno má ešte povinnosti v Alpe-Adria cupe a požiadalo nás o preloženie zápasu o jeden deň neskôr. V derby máme zatiaľ pozitívnu bilanciu 3-2, vo štvrtok to ale bude ďalší extrémne dôležitý súboj. Veríme, že aj s Vašou podporou /do Komárna chystáme fanbus/ to zvládneme a definitívne zlomíme odpor Komárna v boji o štvrtú priečku.
V sobotu potom privítame doma vynovený tím Nitry, ktorý naposledy šokoval víťazstvom na Karlovke.

Dnešnú nedeľu sme využili na ďalší video dokument, ktorý pripravujeme v spolupráci s Creative Visuals. Hlavnou postavou bude tento krát Žarko Djurič, video sa natáčalo v starom levickom parku a už v najbližších dňoch sa môžete tešiť na jeho premiéru.

My sa tešíme na zaujímavé novinky, ktoré máme pre Vás prichystané na budúci týždeň, na dva derby zápasy a tiež na nedeľný blog, v ktorom si to všetko pekne zhrnieme. Vidíme sa na baskete!