Hlavnou témou práve sa končiaceho týždňa bolo Final-8 Slovenského pohára. Z nášho pohľadu ho rozhodne za úspešný nemôžeme považovať a preto mu venujeme úvod dnešného blogu.
Tréningový proces a príprava tímu počas týždňa bola venovaná piatkovému súboju proti Komárnu. Tento krát sme si to s naším najčastejším súperom v sezóne rozdali na neutrálnej pôde v bratislavskej Hant aréne. Pri pohľade na dvojice tímov vo štvrťfinále pohára, bol nepochybne zápas Levíc a Komárna tým, na ktorý sa mohli Pasienky slušnejšie zaplniť, bolo nám preto ľúto, že začiatok zápasu bol stanovený už na 14.30 hod. čím derby stratilo to, čo ho zdobí. Samotný zápas vyznel lepšie pre nášho súpera. Výkon nášho tímu bol tak trochu ako na hojdačke, keď sme dobré momenty striedali so slabšími a vedenie súpera narástlo do polčasu na desať bodov. V tretej desaťminútovke sme zabrali v obrane, Komárnu sme dovolili len 11 bodov v štvrtine a dotiahli sme sa na rozdiel troch bodov. Kto však čakal dokonanie obratu, prípadne dramatickú koncovku musel byť sklamaný. Záverečná desaťminútovka patrila nášmu súperovi, ktorý nakoniec vyhral zápas v pomere82:68. Súboj o slovenský pohár sa tak pre nás skončil až príliš rýchlo.
Ruku na srdce, tak ako vy, naši fanúšikovia, rovnako aj tréneri tímu, či vedenie klubu sme v zápase s najpravdepodobnejším súperov vo štvrťfinále play-off čakali od nášho družstva viac. Hoci tento súboj nebol ten najdôležitejší v sezóne, mohol nám dať trochu viac pokoja a vieru, že keď sa tím vráti do formy z obdobia pred virózou, bude to dobré. Až na niektoré úseky v zápase sme však toto echo nedostali. Nepozeráme sa na svet cez ružové okuliare, nie je však ani na mieste lámať nad Patriotmi palicu. Áno, forma tímu nie je po viróze ktorá nás zasiahla taká, ako bola pred ňou. Veci ale netreba riešiť horúcou hlavou. Aj preto je dnešný blog časovo posunutý, lebo sme nedeľné popoludnie a večer strávili diskusiou vo vedení klubu spolu s trénermi a hľadaním možností, ako sa čo najlepšie pripraviť na vrchol sezóny. 

Včera sme Vám predstavili video profil Šimona Krajčoviča, a podľa reakcií, ako aj počtu prezretí počas úvodného dňa, malo video úspech, čo nás veľmi teší. Vytvorené bolo v spolupráci s Creative Visuals, ktoré reprezentuje Rado Leitman. Šikovný chalan vytvoril z materiálu, ktorý sme natáčali niekoľko hodín na levickom hrade a Kalvárii ozaj parádne video, ktoré prezentuje nielen Šimona, klub, ale aj mesto. Ak ste ho náhodou ešte nevideli, pozrieť si ho môžete tu. V pláne sú samozrejme aj ďalšie pokračovania, každé z nich sa budeme snažiť situovať do iného prostredia. Už teraz sa máte na čo tešiť!

Štvrtok mal dlho očakávaný deň Reggie Keely, jeho zranenú ruku opustila po mesiaci zelená dlaha. Kontrolná snímka ukázala, že sa rana hojí podľa predpokladov. Regie teraz začne s rukou pomaly cvičiť, nasledovať budú rehabilitácie a postupné zaťažovanie. Ak všetko pôjde aj naďalej podľa plánov, v polovici marca by mal dostať od doktorov odobrenie na návrat na palubovky.

Budúci týždeň nás čaká v stredu súboj na palubovke stále sa lepšiaceho Svitu, v sobotu privítame na domácej palubovke Spišskú Novú Ves, ktorej máme veru čo vracať. Ostaňte s nami, vidíme sa na baskete!