Štyri zápasy a štrnásť dní sme čakali na opätovné prejavenie víťazných emócií. Dočkali sme sa ich v sobotu na palubovke Handlovej. Tento zápas uzavrel tretiu štvrtinu základnej časti, čo bude tiež jednou z tém dnešného blogu s Patriotmi.
V stredu sme sa chystali na Košice, jediný tím v lige, ktorý sme v tejto sezóne nezdolali. Košice nám ale ukázali, prečo sú momentálne na čele tabuľky a konštatovanie z úvodu tak platí aj naďalej. Zápas mal podobný priebeh ako tie predchádzajúce dva a opäť sme v ňom prehrávali až o sedemnásť bodov. A hoci sme rovnako ako proti Prievidzi či Interu nezvesili hlavy a bojovnosťou sme sa dokázali vrátiť do zápasu, dokonca sme išli aj do vedenia, nezvládli sme záver a prehrali. Nezvládli.. možno príliš tvrdé slovo. Hráči Košíc totiž ukázali svoje umenie a v poslednej desaťminútovke premenili ozaj veľmi ťažké strely. Pripadali sme si v ten večer ako prekliaty, tretí zápas po sebe dostala jedna z najlepších obrán v lige šestnásť trojok.
V sobotu sme cestovali do Handlovej s jediným cieľom: pretrhnúť neúspešnú sériu výsledkov a vrátiť sa v lige na víťaznú vlnu. Potešil nás záujem fanúšikov o výjazd a tiež parádna atmosféra, akú ste nám vytvorili v Handlovej. Bola to neskutočná podpora, rovnako skvelá, ako výkon Patriotov. Pochvalu za sobotný výkon si tak zaslúžia Patrioti na palubovke aj v hľadisku! Levičania išli od úvodu zápasu do vedenia, ktoré postupne narástlo až na rozdiel dvadsiatich bodov. Žlto-zelení dobre bránili, v útoku hrali rozumne a využívali diery v obrane nášho súpera. Hoci v záverečnej desaťminútovke domáci predsa len trochu ožili, zápas sme si ustrážili a doviedli ho do víťazného konca. V tridsiatom vystúpení v Eurovia SBL sme tak dosiahli jubilejné dvadsiate víťazstvo.
Čo hovorí pohľad na tabuľku pred začiatkom poslednej štvrtiny základnej časti súťaže? Košice a Inter nasadili trhák, kým Prievidza s dvomi chýbajúcimi dohrávkami proti Komárnu a Lučencu balansuje na treťom mieste. Momentálne má o dve prehry menej ako Patrioti. Čo nás zaujíma najviac je rozdiel medzi nami a skupinkou pod nami. V nej sa zlepšenými výkonmi utrhlo Komárno, ktoré má momentálne o tri prehry viac ako náš tím, pričom je isté, že budeme mať lepšie vzájomné zápasy. Desať kôl do konca je to teda rozdiel štyroch prehier. Nuž stať sa môže ešte hocičo, isté však je, že záverečná časť základnej časti prinesie množstvo basketbalových nervákov. Ide predsa do tuhého, začína sa ozajstný boj o pozície pred play-off!!
Skôr ako sa rozbehne posledných desať zápasov základnej časti súťaže, je na programe prvý vrchol sezóny, Final-8 Slovenského pohára. Od piatka do nedele ho bude hostiť Hant aréna v Bratislave. Aby tých súbojov proti Komárnu nebolo málo, štvrťfinálové derby na neutrálnej pôde príde na rad v piatok o 14.30 hodine. V doterajšej klubovej histórii máme zo slovenského pohára dve druhé miesta a tento rok by sme určite chceli zabojovať o dobrý výsledok. Veď naposledy sme v Slovesnkom pohári postúpili cez prvé kolo v sezóne 2012/13 a to je už poriadne dávno.
V najbližších dňoch pre Vás v spolupráci s Creative Visuals chystáme zaujímavé predstavovanie jednotlivých hráčov Levických Patriotov. Plánom je jedno video za týždeň, uvidíme však ako to budeme časovo zvládať a ako nám bude priať počasie. Chceme totiž, aby tie videá neboli úplne obyčajné, ale aby bolo každé jedno niečím výnimočné. Premiéra so Šimonom Krajčovičom, ktorú sme natáčili dnes v areáli levického hradu, by mala byť odvysielaná o týždeň v pondelok.