Týždeň s Patriotmi„Bol to pre mňa skvelý týždeň, počas ktorého sa toho udialo ozaj veľa. Prvá dobrá správa prišla ešte na letisku, keď som dostal v lietadle miesto pri východe a tak som mal viac priestoru na pohodlné usadenie sa pre dlhou cestou. Po prílete som sa zoznámil s vedením a s Candonom, ktorí ma už čakali na letisku. Pomaly sa zoznamujem s prostredím v meste. Všetci ľudia sú tu ku mne priateľskí, rovnako aj spoluhráči sú skvelí chlapci. Myslím si, že si budeme rozumieť na palubovke aj mimo nej. Tak isto tréner na mňa pôsobí veľmi dobre, takže spokojnosť po všetkých stránkach. Už sa neviem dočkať, keď sa športová hala zaplní fanúšikmi a rozbehne sa nová sezóna,“ povedal nám o svojom prvom týždni v Leviciach George Valentine.

Prvý z ôsmich týždňov prípravy pred štartom SBL ubehol ako voda. V domácich podmienkach,  väčšinou v športovej hale začala príprava Patriotov pod vedením trénerskej dvojice Hojč – Lutovský. Keďže niektorí hráči mali za sebou ozaj dlhú medzi sezónnu prestávku, trénerská dvojica rozumne zvolila postupné zvyšovanie záťaže, aby sme sa hneď v úvode vyhli prípadným zraneniam. Prvý týždeň sa išlo bez kontaktu, nacvičovali sa herné situácie bez obrany. Hráči sa začínajú zoznamovať s trénerovou filozofiou, tréneri naopak s hráčmi.

V pondelok na podvečernom tréningu privítali oficiálne družstvo aj prezident klubu Juraj Hazucha a športový riaditeľ Gabriel Földi. Obaja popriali hráčom, aby sa v Leviciach cítili ako doma, aby tu prežili dobrú sezónu a užili si basketbalové prostredie v našom meste. Ako zdôraznil prezident klubu J. Hazucha, okrem samotných výsledkov je cieľom klubu zabaviť fanúšikov a partnerov klubu atraktívnou hrou a bojovnosťou aj vo chvíľach, keď sa tímu nebude dariť.  Vedenie klubu sa bude snažiť vytvoriť hráčom podmienky, aby sa mohli 100% sústrediť len na svoju prácu.

Stošesťdesiat rezervovaných permanentiek za prvých desať dní nás potešilo. Veríme však, že toto číslo ešte nie je konečné a aj v tejto sezóne sa dostaneme cez tristo rezervácií. Hoci sme pôvodne plánovali odohrať úvodný prípravný zápas proti prvoligovému Žiaru nad Hronom za zatvorenými dverami, obrovský záujem o permanentky, či o celkové dianie v klube nám to nedovolil. Uvedomujeme si, aká bola pre Vás prestávka od basketbalu dlhá a preto si už najbližší piatok môžete prísť pozrieť nový tím Patriotov. Vstup na zápas bude zdarma a hoci to bude pre náš tím len zoznamovací prvý spoločný zápas a nie možno všetko bude ešte klapať na 100%, veríme, že aj tento krok Vás presvedčí o tom, že rezervovať si permanentku na novú sezónu sa určite oplatí.

Sme potešení, že hoci do začiatku sezóny ostáva ešte dosť času, je náš fanshop v plnej permanencii a objednávky sa riešia takmer každý deň. Ešte stále máme v kancelárii športovej haly vzorky, ktoré si môžete prísť pozrieť a uľahčiť si tak objednávku. Našim cieľom je, okrem internetového predaja, aj predaj v športovej hale počas domácich zápasov a pracujeme aj na predaji v kamennom obchode prostredníctvom jedného z našich partnerov.

Náš youtube kanál BK Levickí Patrioti má za sebou prvé dve reportáže. Reakcie sú veľmi pozitívne, sledovanosť /pri každej okolo 600 prehratí/ prevýšila naše očakávania.  Môžeme sa spolu tešiť na ďalšie reportáže zo života Levických Patriotov, ktoré pre Vás chystáme v zhruba týždňovej periodicite.

Po ťažkých piatich dňoch dostali hráči v nedeľu voľno. Od pondelka ich však opäť čaká poriadna zaberačka, ktorá vyvrcholí piatkovým prípravným duelom o 18.00 hodine v športovej hale proti Žiaru nad Hronom.