Týždeň s PatriotmiTÝŽDEŇ S PATRIOTMI /špeciálne vydanie 1./

Basketbalová sezóna 2014/15 je za nami. Aj touto cestou gratulujeme Komárnu k ich historický prvému triumfu, gratulácia ide aj pre Luku Igrutinoviča, ktorý odohral základnú časť sezóny v našom klube.
Hlad Levičanov po basketbale je aj počas „uhorkovej sezóny" v klube enormný. Dôkazom toho bolo nielen množstvo fanúšikov nášho klubu, ktorých sme stretávali na play-off zápasoch po Slovensku, ale hlavne každodenný, nekonečný rad otázok o budúcnosti mužského basketbalu v Leviciach, ktoré od Vás dostávame. Aj na základe včerajších viac ako 130 „lajkov" na našom Facebook profile sme sa rozhodli napísať tento netradičný blog.
Čo sa teda u Patriotov momentálne deje?
Úplne horúca informácia z posledných dní u Levických Patriotov je tá, že po dvoch sezónach sa menia vlastnícke pomery v klube. Po Ivanovi Dobrovolnom sa konateľmi klubu stanú v najbližších dňoch a hodinách Juraj Hazucha a MUDr. Gabriel Földi.

Ivan Dobrovolný prebral klub v najťažších chvíľach levického mužského aj mládežníckeho basketbalu v jeho histórii. Po krachu Basketbal Levice s.r.o., s prvotným cieľom zachrániť Levickú basketbalovú mládež, (ktorú po dohode následne prebrala partia rodičov okolo Gabriela Sirotňáka), a neskôr A –tím mužov. Každý kto robil niekedy vo vrcholovom športe vie, že je to v prvom rade starosť, až potom radosť. Po sezóne, kedy nemal basketbal v Leviciach, pre niektoré nedoplatené záležitosti zrovna najlepšie meno, skočil Ivan Dobrovolný spolu s partiou ľudí okolo seba do jamy levovej. Patrioti odohrali v neľahkých podmienkach aj zásluhou fanúšikov, menších sponzorov a zanietencov dve sezóny v súťaži, v ktorých obsadili ôsme a deviate miesto. Viac ako športový cieľ, bolo cieľom ukončiť sezóny bez dlhov voči hráčom, trénerom a ďalším subjektom. Je veľmi ľahké postaviť sa po boji na druhú stranu a kritizovať čo sa za dve sezóny spravilo zle, prípadne si vymýšľať rôzne konšpirácie, oveľa ťažšie je však postaviť sa na čelo klubu a niesť zodpovednosť za jeho chod, reprezentáciu mesta, znášať tlak od náročných fanúšikov a doslova sa prosiť o každé euro tak, aby na konci sezóny bola v rozpočte klubu nula a nie mínus. Ďakujeme Ivanovi a kolektívu ľudí pri ňom za to, čo pre basketbal v Leviciach spravili a rozhodne pred nimi nezatvárame dvere, keďže väčšina týchto basketbalových fanatikov bude pokračovať v spolupráci s klubom aj naďalej.

Stáť na čele basketbalového klubu, ktorý je najpopulárnejším športovým klubom v regióne je veľká zodpovednosť, čo si uvedomujú aj noví konatelia spoločnosti. Pracovné stretnutia a príprava na nový ročník už prebiehajú viac ako mesiac. Za tú dobu sa sformuloval tím ľudí, ktorý sa bude snažiť o pozdvihnutie klubu, vzornú reprezentáciu mesta a predovšetkým o neopakovateľné športové zážitky pre Levičanov. Na čele klubu bude stáť Juraj Hazucha v pozícii prezidenta klubu, športovú stránku budú mať na starosti MUDr. Gabriel Földi v pozícii športového riaditeľa a Ladislav Garaj v pozícii manažéra klubu. Na marketingovom poli, ako aj v ďalších oblastiach, budú klubu pomáhať /popri svojom zamestnaní/ Marek Imre, Peter Fraštacký a Anton Kalmancai.
Netreba však zabúdať na to, prečo sme „Levickí Patrioti". Bez pomoci Vás fanúšikov, partnerov, kamarátov, dobrovoľníkov a bez pomoci mesta a regiónu nedokážeme nič. Ak však pôjdeme na jednej lodi a dokážeme spojiť svoje „srdce za Levice", môžeme byť na konci dlhej cesty odmenení. A po úspešnej sezóne pre náš milovaný klub túžime my všetci...

Určite máte na nás množstvo ďalších otázok, poprosíme Vás však ešte o pár dní strpenia, kým prinesieme prvé novinky, na ktoré ste zvedaví. Teraz je pred nami veľmi veľa práce. Čakajú nás stovky stretnutí s možnými sponzormi, partnermi a ľuďmi, ktorí by mohli klubu pomôcť. Intenzívne pracujeme na realizačnom tíme a kádri, kde máme rozpracované zaujímavé mená. Veľmi radi by sme pozdvihli prostredie v športovej hale, chystáme novú tvár web stránky, parádny fanshop a množstvo marketingových projektov, či kampaň k jubilejnej dvadsiatej sezóne v najvyššej súťaži, ktorú odštartujeme 26.septembra.

Veríme, že už čoskoro Vás potešíme ďalšími novinkami z diania v klube. Sledujte nás a ak máte zaujímavé nápady, alebo si myslíte, že by ste nám vedeli pomôcť v oblasti reklamy a sponzoringu, kontaktujte nás na emaily: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

PS: najbližšiu sobotu 30.mája sa chystáme na Family day do areálu EMO Mochovce aj s basketbalovým košom a súťažami pre najmenších.