BK Levickí Patrioti - KB Košice /stav série - 3:1/

Športová hala, nedeľa 13. mája o 18.00 h - štatistický prenos a priamy prenos: Huste.sk a Youtube
Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Peter Ženiš, Igor Pipíška

Čo je potrebné vedieť: Aj štvrtý finálový duel priniesol strhujúce basketbalové divadlo. V Angels aréne to bola dvadsať minút viac-menej vyrovnaná bitka, ale po prestávke sa zverenci trénera Tea Hojča nadýchli k 21-bodovej šnúre, ktorou na prvý pohľad zlomili odpor súpera. Lenže "býci" sa dokázali otriasť, takmer sa im podarilo predviesť dokonalý a víťazný návrat do stretnutia. Koncovku však aj tretíkrát za sebou lepšie zvládli Patrioti, čím sa výrazne priblížili k zisku druhého majstrovského titulu v klubovej histórii. Na spečatenie majú teraz až tri šance, tá prvá je hneď pred domácim publikom. Košičania sú v neľahkej situácii, v domácom prostredí totiž neprehrali v tejto sezóne dvakrát za sebou a v Leviciach v tomto ročníku zvíťazili zatiaľ len raz, na úvod finálovej série. Prinesie aj duel s poradovým číslom päť drámu do záverečných sekúnd alebo sa dočkáme jednoznačnejšieho priebehu?

Kto proti komu: Košičania sa trápia zatiaľ na krídelníckych postoch, kde hrá Igor Marič či Stanislav Baldovský. Výborný výkon v stredu predviedol na strane súpera Tanel Kurbas, ku ktorému sa pridal aj Miha Vašl.

Čísla, čísla, čísla: Patrioti mali v Angels aréne výbornú mušku za tri body, cestu do koša si našlo až 45 percent pokusov. Košičania zase ťažili z trestných hodov, celkovo mali až o trinásť možností viac. Inak rozhodovali detaily, na jednej strane bola lepšia bodová produkcia lavičke, na strane druhej väčší počet bodov po stratách.

Aktuálne info: Od piatku sa Patrioti pripravujú na piaty zápas v starom Dome Športu, keďže ich domovský stánok je obsadený, ani to však nenarušilo dobrú atmosféru v tíme Tea Hojča. Všetci hráči sú zdraví, pripravení zabojovať o štvrté víťazstvo v sérii. Všetky vstupenky, ktoré išli do predaju cez portál predpredaj.sk sú vypredané, pokladne sa dnes otvoria tradične o 17.00 hod. a keď sa chcete dostať na zápas a nemáte vstupenku, mali by ste prísť včas. Do predaja už pôjde len niečo vyše 350 vstupeniek.

Akcie zápasu: Ani dnes nevynecháme Intersport strelu za 333,-Eur, chystá sa súťaž o najviac žlto-zeleného fanúšika a obdaríme aj narodeninového a meninového oslávenca. 

Povedali pred zápasom:

Boris Bojanovský, hráč Levíc: "Zápas nebude jednoduchý, ale určite sa chceme vyhnúť dramatickému záveru a vyhrať pohodlne. Je to super pocit, že nám chýba k titulu už iba jeden zápas, ale musíme nad tým čo najmenej rozmýšľať a sústrediť sa na stretnutie. Musíme hrať dobrú tímovú hru v útoku a brániť ako v predchádzajúcom zápase. Musíme si dávať pozor, aby sme lacno nestrácali lopty, z ktorých súper dáva lacné koše."

Bleskovky