BK Levickí Patroti - KB Košice /stav série - 1:1/
Športová hala, sobota 5. mája o 18.00 h - štatistický prenos a priamy prenos: Huste a Youtube
Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Peter Ženiš, Igor Pipíška

Čo je potrebné vedieť: Dobrý basketbal, emócie, bojovnosť a dráma do poslednej sekundy. To všetko priniesol druhý finálový duel medzi Levicami a Košicami. Séria zatiaľ napĺňa papierové očakávania, hlavne priebehom jednotlivých zápasov. Po strede je jasné, že oba tímy prišli o domácu neporaziteľnosť v play off. Patrioti si totiž zobrali požičané, o čo v prvom stretnutí prišli. Tentoraz to boli oni, kto bol po väčšinu minút vo vedení. A aj keď sa "býci" snažili v závere o zvrat, tak víťazstvo si napokon odnášali hostia. Podarí sa teda v sobotu konečne zvíťaziť domácemu tímu alebo sa aj do tretice dočkáme triumfu hostí?

Kto proti komu: Levičania si dali oveľa väčší pozor v priestore pod košom, síce inkasovali z tohto priestoru o šesť bodov viac ako súper, ale v doskokoch boli lídrami oni. Dobre sa im podarilo eliminovať produktivitu skúsenej dvojice Peter Sedmák a Svetozar Stamenkovič.

Čísla, čísla, čísla: Lepšia streľba na strane Levíc, zmazanie rozdielu v priestore pod košom. Tieto faktory stáli Patriotov prvý zápas, teraz im to prinieslo výhru. Výraznejšie zabrala aj lavička, ktorá mala na svojom konte o deväť bodov viac ako súperova.

Aktuálne info: Zdravotný stav v tíme Patriotov je dobrý a dnes nastúpime v plnej sile. Vstupenky na dnešný zápas sú v predaji v Adidase na pešej zóne do 12.00 hod, cez portál predpredaj.sk, alebo v pokladniach športovej haly od 17.00 hodiny. Keďže sa dnes očakáva plný dom, nenechajte si príchod do športovej haly na poslednú chvíľu.

Akcie zápasu: Od 16.30 hod. bude na zelenej ploche vedľa parkoviska Športovej haly prebiehať akcia pre najmenších Patriotov. V spolupráci so Sage school sa môžete tešiť na rôzne súťaže, hry, maľovanie na tvár, ale aj na skákací hrad, ktorý nám zapožičali cez www.skakaciehradylevice.sk . Nebude chýbať ani tradičná Intersport strela za 333,-Eur, ako aj darček pre narodeninového a meninového oslávenca.

Povedali pred zápasom:

Žarko Djurič, hráč Levíc: "Prvé dve finálové stretnutia sa rozhodovali v posledných sekundách zápasu a myslím si, že ani tentoraz tomu nebude inak. U oboch tímov je cítiť veľkú túžbu vyhrať. Oba celky ponúkajú vysokú basketbalovú kvalitu. Jednoducho, čaká nás ďalší zápas na finálovej úrovni."

Richard Körner, hráč Košíc: "Všetko je veľmi vyrovnané. My sme vyhrali u nich, oni u nás. Zbrane sme ešte určite nezložili a do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať. Čakám vojnu a ďalší ťažký zápas. Levice majú totiž výborný tím a potrebujeme preto podať veľmi kvalitný výkon."

Bleskovky