KB Košice - BK Levickí Patrioti /stav série - 1:0/
Angels aréna, streda 2. mája o 18.00 h - štatistický prenos a priamy prenos
Delegácia rozhodcov: Marek Kúkelčík, Pavel Fuska, Anton Šarišský

Čo je potrebné vedieť: Ani absencia pivota Svetozara Stamenkoviča nezabránila Košiciam, aby dokráčali k víťaznému vstupu do finálovej série. Pravda, v Leviciach to nemali vôbec jednoduché. V jednom momente mali stretnutie jasne vo svojich rukách, ale potom prišiel očakávaný tlak Patriotov. Ten vyústil dokonca do obratu, no koncovka vypálila lepšie pre zverencov trénera Miljana Čuroviča. Ukázali skúsenosti a pevné nervy, vďaka ktorým si odniesli cenné víťazstvo o bod a tiež vedenie vo finálovej sérii. Prvé meranie síl však ukázalo, že sa môžeme tešiť na atraktívnu basketbalovú sériu.

Kto proti komu: Hosťujúca obrana si musí dávať pozor na Rahmona Fletchera, ktorý v kľúčových okamihoch doviedol Košice k víťazstvu. Zaujímavé bude sledovať, ako bude vyzerať košická hra už aj so Svetozarom Stamenkovičom.

Čísla, čísla, čísla: Levičania síce lepšie strieľali, ale z čiary trestných hodov mali oveľa lepšiu úspešnosť Košicania. "Býkom" patril aj priestor pod košom, produktívnejšie využívali stratené lopty a ponúknuté ďalšie šance na skórovanie.

Aktuálne info: Zdravotný stav v tíme Patriotov je dobrý a do Košíc cestujú v plnej sile. Fanbus odchádza z pred haly o 12.00 hod. Všetkým, aj tým, čo sa chystajú do Košíc dnes individuálnou dopravou prajeme šťastnú cestu a úspešný návrat domov s vyrovnaním série.  

Bleskovky