BK Levickí Patrioti - KB Košice
Športová hala, sobota 28. apríla o 18.00 h - štatistický prenos a priamy prenos: Huste a Youtube
Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Zdenko Tomašovič, Martin Margala

Aktuálne info: Všetko čo bolo treba už bolo povedané, dnes sa konečne začína hrať. Levičania vstúpia po siedmich rokoch do boja o titul na domácej palubovke v plnej sile, Košiciam bude chýbať dodatočne potrestaný Svetozar Stamenkovič. V predpredaji sa predala takmer polovica vstupeniek, stále je ich teda k dispozícii dostatok. Pokladne sa otvárajú o 17.00 hodine. Vstupné je 4,50,-Eur.

Akcie zápasu: Pri pokladniach a tiež pri vstupe do haly si môžete zakúpiť spravodaj za 0,50,Eur s bohatým obsahom na aktuálne témy finále, ako aj s návratom k majstrovskej sezóne na 16-tich stranách. Každý jeden spravodaj je očíslovaný. Počas zápasu vyžrebujeme výhercu klimatizácie Toshiba v hodnote 780,-Eur, ktorú venoval partner zápasu spoločnosť MERAX SK. Chýbať nebude ani tradičná Intersport strela za 333,-Eur a darčeky pre meninových a narodeninových oslávencov.

Povedali pred zápasom:

Tanel Kurbas, hráč Levíc: "Všetci sme sa veľmi tešili z postupu do finále. Je to už niekoľko rokov, čo tento klub niečo také dokázal. Teraz sa však sústredíme na to, ako zdolať Košice. Nebude to ľahké, ale ani nemožné. Ak sa budeme držať nášho zápasového plánu a na palubovke vydáme zo seba sto percent, tak to môžeme dokázať. Musíme byť pripravení aj na súperovu nečistú hru a nebyť v nej príliš zainteresovaní. Očakával som, že sa do finále dostane práve Inter, avšak Košice ukázali dobrú taktiku a túžbu po víťazstve. Rovnaký basketbal od nich očakávame aj vo finále."

Miljan Čurovič, tréner Košíc: "V tejto chvíli máme fantastickú tímovú energiu a chémiu, ktorá nás ženie vpred. V klube máme výborné zázemie s plnou podporou. Máme všetky predpoklady k tomu, aby sme hrali dobre, aby sme sa vo finále prezentovali dobrou hrou. Pevne verím, že sa bude rozhodovať na palubovke a bez ohľadu na to, kto získa majstrovský titul, zvíťazí basketbal. Na prvý zápas v sobotu cestujeme s plným rešpektom, ale aj s vysokými ambíciami."

Bleskovky