BK Levickí Patrioti - MBK Rieker Com-Therm Komárno /stav série - 3:1/
Športová hala, sobota 21. apríla o 18.00 h - štatistický prenos a priamy prenos: Huste.sk a Youtube
Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Peter Ženiš, Marek Kúkelčík

Čo je potrebné vedieť: Po troch dramatických dueloch, to v stredu bola suverénna levická jazda za víťazstvom. Patrioti v správnom momente zlomili čakanie na triumf v Komárne, dočkali sa ho po viac ako roku. To, akým spôsobom sa k nemu dopracovali, bolo až šokujúce. Už od druhej štvrtiny totiž jasne diktovali tempo zápasu a výsledkom bolo hladké víťazstvo o 29 bodov. "Obuvníci" prišli v nesprávnom momente o svoju víťaznú domácu šnúru, Levice sa stali len tretím celkom, ktorý v tejto sezóne u nich uspel. Komárno však nemá čas na vymýšľanie, stav série je totiž 1:3 v prospech ich súpera. Zverenci trénera Tea Hojča tak čoraz viac ukazujú svoju výhodu v týchto zápasoch - širšiu lavičku. Svojou vyrovnanosťou a počtom použiteľných hráčov na nej, vyhrávajú jednotlivé stretnutia. Vicemajster to bude mať v sobotu obzvlášť ťažké, keďže jeho posledné víťazstvo v Leviciach sa datuje ešte k 1. aprílu 2017.

Kto proti komu: Porovnanie dirigentov hry hovorí po strede v prospech hráčov Levíc. Štvorica Diabate, Krajčovič, Vašl a Žiak zaznamenala spolu 43 bodov. Adams, Djordjevič, Miloševič a Tomič mali spoločne len 23 bodov.

Čísla, čísla, čísla: Väčšia agresivita k získavaniu trestných hodov a zlepšenie streľby. To môže Komárnu výrazne pomôcť. Ak sa k tomu pridá menší počet stratených lôpt a lepšia produkcia lavičky, tak sa séria môže ešte o minimálne jeden duel natiahnuť.

Aktuálne info: Levičania dnes nastúpia v plnej sile. V predpredaji sa predala zhruba štvrtina vstupeniek, zvyšok bude k dispozícii od 17.00 hodiny v pokladni športovej haly.

Akcie zápasu: V spolupráci s pivovarom Steiger bude aj dnes pre každého fanúšika so vstupenkou alebo permanentkou pripravené tmavé nealko Steiger grátis. Pripravené budú aj tlieskače a tiež darček pre oslávencov. Chýbať nebude ani tradičná Intersport strela za 333,-Eur. 

Povedali pred zápasom:

Garrick Sims, hráč Levíc: "Každý zápas je pre nás rovnako dôležitý, či už to bol predchádzajúci alebo ten, na ktorý sa práve pripravujeme. V tejto chvíli je to play off a pre nás bude dôležité chcieť vyhrať všetky zápasy. Ak by sme zvíťazili v sobotu proti Komárnu, bol by to veľký úspech pre klub, dostať sa až do finále play off. V tíme sme sa o tom rozprávali už pred sezónou, ale tiež aj o tom, že musíme ísť od zápasu k zápasu a nepozerať sa príliš vpred. Bol by to skvelý pocit, dostať sa do finále po ťažkej práci, ktorú sme počas sezóny odviedli, ale teraz sa musíme sústrediť a pokračovať v tímovej hre na ceste za víťazstvom. V stredu sme odohrali náš najlepší zápas proti Komárnu. Veríme, že ak budeme hrať takto aj naďalej, môžeme opäť zvíťaziť. Musíme si však dať pozor na to, aby sme sa nedostali do veľkej pohody. Vieme, že Komárno má dobrý tím a budú bojovať o víťazstvo. Od začiatku zápasu budú chcieť hrať tvrdo a našou úlohou bude odpovedať im na tento útok. Verím, že fanúšikovia tam budú s nami tak, ako po celú sezónu. V našom tíme nedbáme na štatistiky alebo osobné ciele. Do zápasu ideme ako tím a budeme hrať jeden za druhého."

Bleskovky