MBK Rieker Com-Therm Komárno - BK Levickí Patrioti  /stav série - 1:2/
Mestská športová hala, streda 18. apríla o 18.00 h - štatistický prenos a priamy prenos
Delegácia rozhodcov: Marek Kúkelčík, Milan Brziak, Roman Lamoš

Čo je potrebné vedieť: Druhýkrát po sebe dramatická koncovka doslova až do poslednej sekundy. Zápasy Levíc s Komárnom zatiaľ prinášajú mimoriadne atraktívny basketbal aj pre nezaujatého diváka. V sobotu predviedli Patrioti triumfálny comeback, keď pred záverečnou štvrtinou prehrávali o jedenásť bodov, aby napokon vyhrali rozdielom jediného koša 67:65. Z psychologického hľadiska veľmi dôležitý duel, ale zverencov trénera Tea Hojča stále delia ešte dve víťazstvá od prípadného postupu do finále. Komárno sa však nemieni tak ľahko vzdať, minimálne doma už preukázali svoju silu. Po sobotňajšom dueli prišla z ich strany aj kritika na počet faulov, respektíve nepomer trestných hodov. Bude preto zaujímavé sledovať, v akom duchu sa bude odvjíať štvrtý zápas v sérii.

Kto proti komu: Veľkou zbraňou sa zatiaľ ukazuje širšia rotácia na strane Levíc, v treťom zápase zaznamenali o 14 bodov viac ako ich semifinálový súper.

Čísla, čísla, čísla: Okrem bodovej produkcie lavičky, boli Patrioti lepší aj v bodoch po druhých šanciach či využívaní stratených lôpt.

Aktuálne info: Zdravotný stav Patriotov je dobrý a dnes cestujú do Komárna v plnej sile. Patrioti sa budú spoliehať aj na hlasitú podporu svojich fanúšikov, ktorých sa chystá do Komárna opäť mnoho. 

Povedali pred zápasom:

Žarko Djurič, hráč Levíc: "V stredu máme ďalšiu šancu pripísať si výhru a priblížiť sa k finále. Predchádzajúce dva zápasy boli veľmi tesné, očakávam, že v stredu to bude rovnaké. Dúfam, že sa dokážeme správne skoncentrovať na zápas a z Komárna si odnesieme dôležite víťazstvo."

Bleskovky