BK Levickí Patrioti - MBK Rieker Com-Therm Komárno
/stav série - 1:1/
Športová hala, sobota 14. apríla o 18.00 h - štatistický prenos a priamy prenos: Huste.sk a Youtube
Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Zdenko Zubák, Martin Margala

Čo je potrebné vedieť: Po hladkom víťazstve Patriotov na úvod, sa druhý zápas série niesol v oveľa vyrovnanejšom duchu. Pre nezaujatého basketbalového diváka to bol skvelý zážitok, oba celky mali svoje veľké momenty a o víťazovi zápasovi sa rozhodovalo až v samotnom závere. Pevnejšie nervy preukázali hráči Komárna, ktorí takmer dokonale zvládli koncovku a po výsledku 95:92 vyrovnali stav série na 1:1 na zápasy. Vývoj z prvých dvoch zápasov naznačil, že krajské derby môže byť dlhé trvanie. Zatiaľ však platí, že vo vzájomných súbojoch v aktuálnom ročníku víťazia výhradne domáce tímy.

Kto proti komu: Rozohrávači Komárna odviedli v druhom stretnutí veľký kus práce, trojica Vuk Djordjevič, Nenad Miloševič a Boban Tomič sa spoločnými silami postarala o 53 z celkových 95 bodov tímu. V tomto smere musia Levičania zabrať, v stredu mali štvorica ich rozohrávačov na svojom konte len 41 bodov.

Čísla, čísla, čísla: Premieňanie trestných hodov sa ukázalo v rozhodujúcich chvíľach ako dôležitým faktorom zápasu. Treba však aj poznamenať, že lavička Patriotov nebola tak bodovo efektívna, ako tá komárňanská.

Aktuálne info: Zdravotný stav v tíme Patriotov je dobrý a všetci hráči sú pripravení nastúpiť. Predpredaj vstupeniek prebieha dnes do 12.00 hod. v predajni Adidas na pešej zóne, alebo cez portál predpredaj.sk. Pokladne sa otvárajú o 17.00 hod. Nenechajte si príchod do športovej haly na poslednú chvíľu, vyhnete sa tak čakaniu a dlhým radom.

Akcie zápasu: Na vonkajšej terasa reštaurácii Quatro, len pár metrov od šp. haly Vás čaká grilované občerstvenie. Každý fanúšik s platnou vstupenkou, alebo permanentkou dostane pri vstupe do haly tmavé nealko pivo Steiger. Na každej sedačke Vás bude čakať papierový tlieskač v klubových farbách. Pred úvodným rozskokom pôjdu všetky hore nad hlavu na podporu Patriotov. Ani dnes nebude chýbať Intersport strela za 333,-Eur, či darček pre oslávencov.

Povedali pred zápasom:

Milan Žiak, hráč Levíc: "Sme odhodlaní a pripravení zvíťaziť. S Komárnom sme počas sezóny odohrali už mnoho zápasov, myslím si, že nás nemajú čím prekvapiť. Očakávam náročný zápas, v ktorom musíme opäť predviesť dobrú a agresívnu obranu. Tá by mohla byť kľúčom k úspechu. Chceme si udržať výhodu domáceho prostredia."

Ladislav Stojanov, hráč Komárna: "Do Levíc cestujeme pobiť sa o víťazstvo, v tejto sezóne sme sa už niekoľkokrát stretli, preto poznáme ich herný prejav. Pripravovali sme sa na nich na posledných dvoch tréningoch takým istým spôsobom, ako v predchádzajúcom týždni, viac sme však preberali to, aby sme sa vyvarovali hluchým momentom v jednotlivých štvrtinách ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch. Očakávam aj množstvo fanúšikov z Komárna, ktorí nás vyburcujú k dobrému výkonu."

 

Bleskovky