BK Levickí Patrioti - MBK Rieker Com-Therm Komárno
Športová hala, sobota 7. apríla o 18.00 h - štatistický prenos a priamy prenos: Huste.sk a Youtube
Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Marek Kúkelčík, Pavel Fuska

Pohľad na tímy:

Levice: Dva štvrťfinálové neúspechy sú už zabudnuté, po siedmich rokoch si totiž Patrioti zahrajú o finále. Istota cenného kovu je splneným cieľom vedenia klubu, no u tohto bodu to určite nemieni zostať. Levice splnili úlohu papierového favorita v štvrťfinále, Karlovku vyradili najkratším možným spôsobom 3:0 na zápasy. Zverenci trénera Tea Hojča mali drobné problémy iba v druhom zápase, inak kráčali za víťazstvami pevnou rukou. 

Komárno: "Obuvníci" opäť raz potvrdili, že v správny moment dokážu udrieť. Presvedčiť sa mohla o tom vo štvrťfinále Prievidza, ani v jednom prípade totiž neuspela proti skúsenému družstvu trénera Miloša Šporara. Komárno si zaistilo ďalšiu semifinálovú účasť hladko, tím z Hornej Nitry vyradili po výsledku 3:0 na zápasy aj napriek tomu, že do série vstupovali ako nižšie nasadený tím. 

Vzájomné zápasy v sezóne 2017/2018:

Ani raz nezaznamenal triumf hosťujúci tím. Levice triumfovali doma 82:73 a 88:64, Komárno uspelo pred svojim publikom po výsledkoch 91:85 a 98:76. Hralo sa aj na neutrálnej pôde, v rámci štvrťfinále Slovenského pohára zvíťazili Patrioti hladko 92:65. 

Aktuálne info: Zdravotný stav v tíme Patriotov je dobrý a dnes nastúpia v plnej sile. V predpredaji sa predala zhruba štvrtina vstupeniek,  je ich teda stále dostatok. Pokladne sa otvárajú o 17.00 hodine. Nenechajte si príchod do športovej haly na poslednú chvíľu, vyhnete sa tak dlhý radom pri pokladniach. Dnes budú v športovej hale a v okolí posilnené hliadky a tiež kontroly. V reštaurácii Quatro, zhruba 30 metrov od športovej haly je prichystané grilované občerstvenie. 

Ani dnes nebude chýbať Intersport strela za 333,-Eur a ceny pre meninových a narodeninových oslávencov.

Povedali pred zápasom:

Miha Vašl, hráč Levíc: "Nášho súpera veľmi dobre poznáme, odohrali sme proti nemu už päť zápasov. Myslím si, že v sobotňajšom zápase môže rozhodnúť to, ktorý tím preukáže väčšiu bojovnosť a koncentráciu v semifinále. Vieme, že Komárno má dobrý tím, skúsených hráčov a preto očakávame ťažký boj. Momentálne prevláda u nás dobrá nálada, dobre trénujeme a nevieme sa už dočkať, kedy začne semifinále."

Vuk Djordjevič, hráč Komárna: "Sme viac motivovaní, je to ďalšia séria s Levicami v play off. Poznáme sa veľmi dobre, preto neočakávam na oboch stranách žiadne prekvapenia. Oba tímy sú určite dostatočne motivované, v podstate sme na toto pripravovali od augusta."

Bleskovky