VŠEMvs Karlovka Bratislava - BK Levickí Patrioti
/stav série - 0:1/
Športová hala prof. Rovného, streda 28. marca o 19.00 h - štatistický prenos a priamy prenos
Delegácia rozhodcov: Pavol Fuska, Igor Pipíška, Stanislav Bara

Čo je potrebné vedieť: "Vysokoškoláci" síce predviedli proti Leviciam najlepší výkon z doterajších súbojov, ale ani tento fakt nestačil na výhru. Vývoj prvého stretnutia však naznačil, že Patriotom vedia "podkúriť". Práve o toto by sa radi posnažili pred domácim publikom. Patrioti zvládli prvý krok bez výraznejších starostí, druhý zápas ich môže opäť bližšie priblížiť k účasti v semifinále. Momentálnou výhodou zverencov trénera Tea Hojča je širšia a kvalitnejšia lavička.

Kto proti komu: Úvodné meranie síl ukázalo, že veľká časť úspechu vedie cez priestor pod košom. Karlovka získala až 15 útočných doskokov, o čosi viac bodov z tohto priestoru však vyťažili hráči Levíc.

Čísla, čísla, čísla: Využívanie streľby za dva body a trestných hodov. To bola cesta k výhre Patriotov, tiež aj väčšia bodová produkcia hráčov z rotácie.

Aktuálne info: Zdravotný stav v tíme Patriotov je dobrý, do Bratislavy dnes pocestujú v plnej sile. Odchod fanbusov z pred športovej haly je o 16.15 hod. Všetkých 30 miest je zaplnených. Veríme, že si do športovej haly FTVŠ nájdu cestu aj ´ďalší Levičania cestujúci individuálnou dopravou, alebo tí, žijúci v Bratislave.  

Povedali pred zápasom:

Dalibor Hlivák, hráč Karlovky: „Všetkých nás mrzí prvý zápas série v Leviciach. Nebyť dvoch výpadkov v druhej a na začiatku tretej štvrtiny, mohol byť výsledok iný, alebo minimálne mohol vyzerať výrazne lepšie. Sobotňajší zápas sme už hodili za hlavu a plne sa koncentrujeme na stredu. Tešíme sa, že hráme pred našimi fanúšikmi, ktorí si prídu verím v čo najväčšom počte užiť play off basketbal. V stredu máme jediný cieľ a tým je vyrovnať sériu.“

Martin Bachan, hráč Levíc: "Do druhého zápasu ideme určite s víťaznými ambíciami. Chceme zlepšiť náš výkon, keďže prvý duel bol trochu nervózny. Najväčší pozor by sme si mali dávať hlavne na trojkovú streľbu a útočné doskoky, pretože v tom nám Karlovka robila najväčšie problémy."

 

Bleskovky