BC Prievidza - BK Levickí Patrioti
Niké aréna, sobota 10. marca o 18.00 h - štatistický prenos a priamy prenos
Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Zdenko Tomašovič, Tomáš Holländer

Čo je potrebné vedieť: Ťahák programu 35. kola Eurovia SBL a ďalší nesmierne zaujímavý súboj o pozíciu pred zápasmi play off. Prievidza ešte živí nádej dokonca na druhú pozíciu, to by však musela vyhrať oba zostávajúce zápasy a Levice s Košicami pri tom prehrať obe svoje stretnutia. S oboma celkami má totiž lepšiu bilanciu. O druhé miesto však bojujú aj Patrioti, ktorí na tejto priečke technicky už sú. Za istých okolností si ju po víkende môžu zaistiť, stačí im k tomu vyhrať na palubovke Prievidze a zároveň počkať na zaváhanie Košíc vo Svite. Oba tímy majú rovnako dlhú víťaznú šnúru, zhodne totiž vyhrali štyri stretnutia za sebou. Prievidza si odnášala body z palubovky Spišskej Novej Vsi po výsledku 94:83 a Levice z Karlovky po výhre 95:69. Jedna séria sa tak v sobotu s určitosťou skončí a pre jeden tím bude mať zisk dvoch bodov mimoriadne dôležitú hodnotu.

Kto proti komu: Očakávame súboj trojkárov, v prievidzskom tíme je viacero hráčov, ktorí môžu potiahnuť svoj tím práve v tomto ukazovateli. Rovnako sú na tom aj hostia, na Karlovke pálili až s 80-percentnou úspešnosťou. Kto bude mať v sobotu lepšie čísla?

Čísla, čísla, čísla: Levice prehrali s Prievidzou predchádzajúce dve merania síl, najskôr odchádzali z Hornej Nitry s prehrou 75:81, aby potom doma stratili body po výsledku 73:90.

Aktuálne info: Patrioti cestujú do Prievidze bez trénera Tea Hojča, ktorého dnes ráno hospitalizovali s podozrením na zápal slepého čreva. Všetci hráči sú zdravotne v poriadku s extra motiváciou navyše, zabojovať aj za trénera a udržať si druhé miesto v tabuľke. Fanbus do Prievidze je vypredaný. Odchod z parkoviska športovej haly je o 15.45 hodine. V prípade ak sa do Prievidze chystáte individuálnou dopravou, vstupenky sú k dispozícii priamo na pokladniach, ktoré sa otvrárajú o 17.00 hodine. Nenechávajte si príchod na poslednú chvíľu, vyhnete sa dlhým zástupom pri vstupe do haly.

Povedali pred zápasom:

Martin Bílik, hráč Prievidze: "Levice majú silné individuality a majú veľmi dobré doskoky. Musíme si dať na to pozor a eliminovať ich silné stránky. Narozdiel od posledného zápasu v Spišskej Novej Vsi, musíme hrať koncentrovane celý 40 minút."

Martin Bachan, hráč Levíc: "Zápas s Prievidzou je pre nás veľmi dôležitý z pohľadu postavenia v tabuľke pred blížiacim sa play off. Sme odhodlaní vydať zo seba maximum a pobiť sa o víťazstvo. Vieme, že Prievidza hrá rýchlo a spolieha sa najmä na streľbu za tri body. Kľúčom k výhre tak bude hlavne kvalitná obrana."

 

Bleskovky