VŠEMvs Karlovka Bratislava - BK Levickí Patrioti
Športová hala prof. Rovného, streda 7. marca o 19.00 h - štatistický prenos a priamy prenos
Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Stanislav Bara, Ladislav Bartoš

Čo je potrebné vedieť: Karlovku čaká potenciálny súboj so súperom v play off. "Vysokoškoláci" majú totiž isté siedme miesto po základnej časti, Levice momentálne bojujú o udržanie druhej pozície. Bratislavský celok mohol v sobotu zaknihovať ďalšiu výhru proti Komárnu, ale "buzzer beater" Bobana Tomiča znamena smolnú prehru 89:90. Predvedený výkon v tomto stretnutí je však dobrým signálom pred blížiacou sa vyraďovacou častou. Patrioti sa zatiaľ pasujú s náročným programom na jednotku, v sobotu si poradili so Spišskou Novou Vsou 105:78 a o dva dni neskôr triumfovali v odvetnom stretnutí Alpsko-jadranského pohára nad slovinským KK Šenčur GGD 101:63. V oboch prípadoch mohol tréner Teo Hojč pošetriť kľúčových hráčov na súpiske. Momentálne sú tak Patrioti v nadnárodnej súťaži už medzi najlepšou štvorkou, v lige majú boj o druhé miesto vo svojich rukách.

Kto proti komu: Skvostnú fazónu má rozohrávač Karlovky Dalibor Hlivák, v dobrej forme sa na druhej strane prezentuje Milan Žiak. Kto zo slovenského súboja rozohrávačov vzíde víťazne?

Čísla, čísla, čísla: Karlovke zatiaľ nevychádzajú tohtosezónne stretnutia s Levicami podľa predstáv, ani v jednom prípade totiž nezvíťazili a vždy prehrali minimálne 23-bodovým rozdielom.

Aktuálne info: Menšie boľačky po dvoch zápasoch v priebehu troch dní síce v tíme žlto-zelených sú, všetci hráči sú ale dnes odhodlaní nastúpiť a zabojovať o extrémne dôležité dva body.  

Povedali pred zápasom:

Peter Ivanovič, tréner Karlovky: "Hráme posledný domáci zápas v základnej časti, chceme byť úspešní a preto treba nadviazať na kolektívny výkon z Komárna. Privítame Levice, ktoré hrajú v dobrej forme v domácej lige i v pohári. Bude to ťažký zápas, taký však teraz pred play off potrebujeme a tešíme sa naň."

Boris Bojanovský, hráč Levíc: "Na zápas sa pripravujeme ako na každý iný. Uvedomujeme si dôležitosť tohto zápasu, preto sa musíme plne koncentrovať na náš výkon a nechať na palubovke súpera všetky sily. Nečaká nás nič ľahké, Karlovka vie byť doma veľmi nepríjemná."

Bleskovky