BK Levickí Patrioti - Helios Suns Domžale (Slov.)
Športová hala, utorok 16. januára o 18.00 h, štatistický prenos a priamy prenos
Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Igor Pipíška, Miroslav Matejčík

Čo je dôležité vedieť: Oba celky už majú istotu postupu aj konečného umiestnenia v skupine, Levice pôjdu do play off z prvej pozície, Domžale z druhého. V hre je tak prestíž, hlavne na strane Patriotov, keďže ako jediný tím v súťaži si držia nulu v kolónke prehier. Kluby už aj vedia, proti komu môžu v štvrťfinále nastúpiť, čakať na nich bude buď Brno alebo Šenčur. Ako to vyzerá s fazónou jednotlivých klubov? Levičania bojujú s Košicami v Eurovia SBL o druhé miesto v tabuľke, aktuálne sa im aj výsledkovo darí, keď vyhrali päť stretnutí po sebe. Cez víkend si poradili bez väčších problémov s Karlovkou 79:56. Utorňajší zápas AAC bude ďalšou z možností ako lepšie zakomponovať do tímu novú tvár Solo Diabateho. Domžale patrí naproti tomu vo vyrovnanej slovinskej lige štvrtá pozícia s bilanciou 7 výhier a 6 prehier. Cez víkend získali zverenci trénera Jovana Beadera mimoriadne cenné víťazstvo, po dvojnásobnom predĺžení zdolali Krku Novo Mesto 104:102.

Kto proti komu: Levičania si musia dať pozor hlavne pod košom, kde operuje slovinský reprezentant Blaž Mahkovič, s priemerom 20,6 bodu najlepší strelec slovinskej Liga Nova BKM.

Čísla, čísla, čísla: Slovenský zástupca je oveľa lepší v streleckej efektivite, v priemere dáva takmer o 12 bodov viac na zápas. Pod košom to lepšie ide Slovincom, na zápas získavajú v priemere o tri lopty viac. Sú však aj viac nedisciplinovaní, zápasový priemer predstavuje 25 faulov.

Aktuálne info: Náš súper pricestoval do Levíc včera večer a ubytoval sa v Levidome. Dnes doobeda majú oba tímy hodinový tréning, večer na nich čaká posledný zápas základnej skupiny pohára. V oboch družstvách sú menšie boľačky a tréneri zrejme dajú šancu aj mladším hráčom v tíme, to ale nič nemení na tom, že žlto-zelení by radi ukončili základnú časť Alpe-adria cupu bez jedinej prehry. Vstupné na Helios Alpsko-adriatický pohár je 3,50,-Eur, platia iba permanentky VIP a PATRIOT.

Povedali pred zápasom:

Teo Hojč, tréner Levíc: "Som šťastný z toho, keď môžem povedať, že sme na prvom mieste v skupine. Sme pred aktuálne štvrtým tímom českej ligy a piatym celkom slovinskej ligy, čo si myslím, že je pozitívny signál pre našu ligu. Hlavne mladí slovenskí basketbalisti získavajú v tejto medzinárodnej konfrontácií dobré skúsenosti, ktoré by inak nezískali. Myslím si, že je to veľmi dôležité, keď chceme napríklad Bojanovskému, Bachanovi či Krajčovičovi pomôcť a tiež aj reprezentačnému tímu. Náš súper má problémami so zraneniami, preto viem, že niektorí dobrí hráči nepricestovali do Levíc. Teším sa však na konfrontáciu Bojanovského s Božom Djumičom, bývalým hráčom Partizanu Belehrad. Pre tento zápas máme svoje ciele, ktoré sa pokúsime splniť."

Boris Bojanovský, hráč Levíc: "Musíme sa na zápas pripraviť poctivo a sústrediť sa na našu hru, hlavne aby sme sa my zlepšili a zamerali na tie veci, ktoré nám pomôžu do najbližšieho ligového duelu. Ten nás čaká doma proti Prievidzi, určite to nebude jednoduchý zápas."

Bleskovky