BK Levickí Patrioti - VŠEMvs Karlovka Bratislava
Športová hala, sobota 13. januára o 17.00 h - štatistický prenos - Huste.sk - Youtube
Delegácia rozhodcov: Tomáš Lukáč, Ján Kovalčík, Lukáš Životský

Čo je dôležité vedieť: Pre Patriotov sa január zatiaľ vyvíja vo veľmi dobrom svetle, sériou štyroch víťazstiev za sebou sa priblížili opäť k druhému miestu v tabuľke. Posledný triumf sa zrodil na palubovke Spišskej Novej Vsi, kde zvíťazili aj s užšou rotáciou 87:67. Dobrou správou pre zverenca trénera Tea Hojča je, že môže v domácom stretnutí počítať už aj s rozohrávačom Mouloukou Diabatem. V dobrej nálade pricestuje aj ich súper z Bratislavy. "Vysokoškoláci" zaknihovali v stredu historický triumf, keď prvýkrát v rámci Eurovia SBL zvíťazili nad Komárnom (88:80). Zisk dvoch bodov do tabuľky sa odrazil na tom, že Karlovka je aktuálne na siedmom mieste s náskokom už dvoch výhier na ôsmu Handlovú. Po zápase čaká zverencov trénera Petra Ivanoviča milá povinnosť, na programe je každoročný klubový ples.

Kto proti komu: Oba tímy sa môžu spoľahnúť na výbornú produkciu svojich rozohrávačov. Za Levice diriguje hru Milan Žiak, Šimon Krajčovič, premiérovo sa tejto role zhostí aj Diabate. Na strane Karlovky je to Dalibor Hlivák, sekunduje mu Michal Kožár.

Čísla, čísla, čísla: Nedávne stretnutia Levíc potvrdili fakt, že tím má druhú najlepšiu defenzívu v súťaži (necelých 79 bodov na zápas). Karlovka tiež výrazne zlepšila ofenzívu, aktuálne sa jej priemer pohybuje nad hranicou 78 bodov na zápas.

Aktuálne info: Patrioti vyhoveli žiadosti Karlovky a zápas sa začne o hodinu skôr ako tradične. Zdravotný stav v tíme je dobrý a všetci hráči budú dnes k dispozícii. Intersport strela za 333,-Eur, čaká na jedného z Vás, stačí sa len zapojiť do zdieľačky na Facebook stránke Basketbal Levice. Opäť odmeníme meninových aj narodeninových oslávencov.

Povedali pred zápasom:

Garrick Sims, hráč Levíc: "Na Karlovku sa pripravíme rovnako poctivo, ako na každý iný zápas. Našou výhodou v sobotňajšom zápase môže byť ofenzíva, pretože máme v tíme hráčov, ktorí dokážu viesť tím v akomkoľvek stretnutí. Budeme musieť ísť na palubovku s tým, že od začiatku budeme hrať agresívne v obrane a samozrejme budeme musieť hrať ako jeden tím, čo je našou silnou stránkou celú sezónu. Už sa k nám pripojí aj rozohrávač Mouloukou Diabate. Veríme, že by mohol byť dobrým článkom pre tím a sme radi, že si s nami zahrá v jednom družstve. Žiaden zápas v lige nie je ľahký, pre nás je to však príležitosť zlepšovať sa individuálne a tým pádom byť aj prínosnejší pre celý tím. K hre nemôžeme pristúpiť ľahkovážne, pretože aj tabuľkovo nižšie postavený súper môže zdolať tím, ktorý sa nachádza vyššie, čo sme už neraz v tejto sezóne videli. Musíme hrať s plným nasadením a hrať v každom zápase spoločne za jeden tím, pretože iba tak môžu naše úspechy pokračovať. Dúfame, že nás príde podporiť plno fanúšikov, ktorí nám dodávajú energiu, akú sme mali aj v zápase proti Košiciam."

Michal Kožár, hráč Karlovky: "Do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať, začína sa za stavu 0:0, všetko je tak otvorené. Proti Komárnu sme doma potvrdili, že vieme vyhrať aj nad papierovým favoritom. Naša hra však musí byt založená na pozornej a aktívnej obrane s rýchlym prechodom do protiútoku. Ak budeme hrať koncentrovane celý zápas a vyvarujeme sa nevynúteným stratám lôpt, môžeme uhrať dobrý výsledok. Ideme si užiť zápas v Leviciach a po návrate aj ples MBK Karlovka."

Bleskovky