PP & TV Raj Žilina - BK Levickí Patrioti
Športová hala Rosinská, streda 3. januára o 18.00 h, štatistický prenos a priamy prenos Huste.tv
Delegácia rozhodcov: Tomáš Lukáč, Igor Pipíška, Martin Margala

Čo je dôležité vedieť: Kríza žilinského tímu sa preklopila aj do nového roka, aktuálne má nováčik na konte už deväť prehier za sebou. Pri prehre na Spiši (88:102) musel zasiahnuť na palubovku aj generálny manažér Ondrej Šoška či pôvodne vyhodený americký krídelník Bobby Brown. Bude preto zaujímavé sledovať s akou zostavou vyrukuje pri svojej premiére na lavičke skúsený Ivan Kurilla. Patrioti si postrážili výhodu domáceho prostredia, keď zdolali Handlovú bez väčších problémov 97:73. Ziskom dvoch bodov si upevnili aj vzhľadom na ďalšie výsledky tretie miesto v tabuľke. V krátkom čase však tím prišiel už o druhého člena súpisky, najskôr sa porúčal Kentwan Smith, na prelome rokov sa k nemu pridal Teo Petani.

Kto proti komu: Hostia majú pred sebou jasný cieľ, zastaviť čo v najväčšej miere produkciu základnej päťky Žiliny, keďže sa stará v zápasoch o drvivú väčšinu bodov aj čísla v ďalších ukazovateľoch.

Čísla, čísla, čísla: Levice si držia dobrú bilanciu vonku, ktorú môžu prípadným triumfom ešte vylepšiť. Žilinčania zatiaľ zbierajú víťazstvá prevažne pred svojim publikom, zo štyroch výhier boli tri doma. Obrovský rozdiel panuje v defenzíve jednotlivých tímov, Patrioti totiž inkasujú takmer o 20 bodov menej na zápas.

Povedali pred zápasom:

Ivan Kurilla, tréner Žiliny: "Levice patria v SBL-ke k stabilným klubom, ktoré majú každý rok vysoké ambície. Klub vytvorili dlhodobý koncept spoločne s trénerom Hojčom. V tomto majú môj veľký rešpekt. My sa musíme predovšetkým sústrediť na náš výkon v obrannej, ako aj v útočnej fáze. Verím v naše nasadenie a chcenie ukázať domácim divákom výkon, na ktorý budú na svojich hráčov hrdí."

Teo Hojč, tréner Levíc: "Sme v zvláštnej situácii, pretože sme prišli o dvoch hráčov a ďalší hráči sú zranení. Vieme, že Žilina hrá obvykle doma lepšie, preto očakávame ťažký zápas. Niektorí ich hráči majú vysokú individuálnu kvalitu, preto bude dôležité, ako ich budeme brániť."

Bleskovky