BK Levickí Patrioti - MBK Handlová
Športová hala, sobota 30. decembra o 18.00 h - štatistický prenos, priamy prenos: Huste.sk a Youtube
Delegácia rozhodcov: Igor Pipíška, Miroslav Matejčík, Ladislav Bartoš

Čo je dôležité vedieť: Patrioti nemajú v decembri ideálnu fazónu, čo zapríčinilo, že druhé miesto sa im začalo trochu vzďalovať a zároveň si niektoré celky robia zálusk na ich momentálnu tretiu pozíciu v tabuľke. V stredu nemali v krajskom derby proti Komárnu nárok, so svojim už tradičným rivalom prehrali vcelku hladko 76:98. Chuť a reputáciu by si tak radi napravili proti Handlovej. "Baník" však je podľa všetkého z najhoršieho už vonku, dôkazom je dôležité víťazstvo 81:73 nad Spišskou Novou Vsou. Zisk dvoch bodov neznamenal len poistenie ôsmeho miesta, ale aj zvýšenie náskoku pred deviatou Žilinou.

Kto proti komu: Levice upustili trochu z kolektívneho poňatia hry, čo bola ich hlavná zbraň po väčšinu doterajšieho priebehu ročníka. O to sa snaží aj Handlová, ale obvykle ich bodovo potiahne dvojica zahraničných krídelníkov Djordje Tresač a Marcus Tyus.

Čísla, čísla, čísla: Domáci majú zatiaľ so svojim najbližším súperom bilanciu dvoch víťazstiev (91:79 a 96:69). Pre zverencov trénera Tea Hojča hovorí aj väčší počet bodov na zápas (+8) a menší počet inkasovaných bodov na zápas (o necelých 14).

Aktuálne info: Zdravotný stav v tíme stále nie je ideálny, aj napriek tomu sú Patrioti odhodlaní vrátiť sa na víťaznú vlnu po zbabranom zápase v Komárne. Na jedného z Vás čaká aj dnes Intersport strela za 333,-Eur, a darčeky máme pripravené aj pre dnešných oslávencov. Partnerom zápasu je Win Café bar.

Povedali pred zápasom:

Teo Hojč, tréner Levíc: "V športe to tak chodí, raz sa darí viac, raz menej. Nie je možné vždy odohrať dobrý zápas. Najdôležitejší je však spôsob, akým sa dokážete vrátiť späť. V šatni sme sa rozprávali o predchádzajúcom zápase, o chybách, ktoré sme v ňom urobili. Dúfam, že každý v mužstve si z toho niečo zobral. Ukázali sme už mnohokrát, že vyhrávať vieme. Základným faktorom bude tvrdá obrana a tímová hra. Na tom chceme stavať."

Jovan Djordjevič, hráč Handlovej: "Čaká na nás veľmi dobrý súper, ktorý hrá pred domácimi fanúšikmi veľmi dobre. Naša hra sa však pomaly zlepšuje a do Levíc ideme podať čo najlepší výkon."

Bleskovky