MBK Rieker Com-Therm Komárno - BK Levickí Patrioti
Mestská športová hala, streda 27. decembra o 18.00 h - štatistický prenos, priamy prenos: Huste.sk
Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Igor Pipíška, Marek Turčin

Čo je dôležité vedieť: Dá sa povedať, že už tradičné derby medzi Komárnom a Levicami je zárukou basketbalovej kvality. Tak by tomu malo byť aj v tomto prípade. "Obuvníci" si zdvihli sebavedomie hladkým triumfom v Spišskej Novej Vsi, víťazstvo 94:69 bolo len ich druhé na palubovkách súperov tejto sezóne. Nedávne výsledky zverencov Miloša Šporara ich zároveň priblížili na dosah k štvrtému miestu v tabuľke. Patrioti nie sú na tom o nič horšie, podarilo sa im totiž zvládnuť náročný predvianočný týždeň a opäť sa v ňom naladiť na víťaznú vlnu. Najskôr zvládli súboj Helios Alpsko-jadranského pohára s Ústí nad Labem a potom v lige zvíťazili nad Svitom. Tréner Levíc však už nebude môcť počítať so službami Kentwana Smitha, okrem toho by mal absentovať pre zranenie aj Teo Petani.

Kto proti komu: Veľký podiel na konečnom výsledku Komárna má obvykle produkcia dvojice Miles Bowman a Boban Tomič. Zameria sa levická obrana práve na týchto dvoch jednotlivcov?

Čísla, čísla, čísla: Aj v súbojoch Komárna s Levicami platí povestné pravidlo "môj dom, môj hrad", v skóre sú však na tom lepšie Patrioti. Rozhodovať sa môže v defenzíve, ktorá hovorí v prospech hosťujúceho tímu. V zápasoch inkasujú takmer o šesť bodov menej.

Aktuálne info: Vo fanbuse ostali voľné posledné štyri miesta a tak sa dnes v Komárne čaká pravá derby atmosféra. Pripomíname, že odchod fanbusu je o 16.00 z parkoviska športovej haly. Levičania už bez Smitha a tiež bez zraneného Petaniho chcú zabojovať o dôležité víťazstvo a udržať si odstup od svojich prenasledovateľov v tabuľke.

Povedali pred zápasom:

Saša Jankovič, hráč Komárna: "Čaká nás veľmi nepríjemný a silný súper, ktorý má túto sezónu kvalitne poskladaný tím a určite bude chcieť bodovať aj u nás. Verím však, že potvrdíme našu dobrú úspešnosť na domácej palubovke a ťažkého súpera z Levíc porazíme. Vieme, že to bude mimoriadne náročné. Bude to súboj nielen na palubovke, ale pravdepodobne aj v hľadisku, preto očakávam ozajstný derby zápas. Som si istý, že náš tím urobí maximum pre víťazstvo a dúfam, že nás príde podporiť medzi sviatkami aj početné komárňanské publikum, na ktoré sa popri zápase takisto tešíme a že aj naši skvelí fanúšikovia nám pomôžu k tomu, aby výhra zostala v Komárne."

Teo Hojč, tréner Levíc: "Čaká nás náročný zápas v Komárne, proti ktorému sa nikdy nehrá ľahko. Majú veľmi dobrý tím a môžu sa spoliehať aj na podporu svojich fanúšikov. Najdôležitejším hráčom Komárna je nepochybne slovinský hráč Boban Tomič, ktorého veľmi dobre poznám, keďže hrával v Slovinsku. Jednou z najdôležitejších vecí bude zastaviť tohto hráča. Mali sme pár dní na regeneráciu a posledné dni sa už naplno pripravujeme na zápas. Nebude ľahké tam vyhrať, ale budeme sa snažiť aby sa to podarilo a aby sme podali čo najlepší výkon.“

Bleskovky