BK Levickí Patrioti - SLUNETA Ústí nad Labem (ČR)
Športová hala, utorok 19. decembra o 18.00 h - štatistický prenos, priamy prenos: Youtube
Delegácia rozhodcov: Igor Pipíška, Stanislav Bara, Ladislav Bartoš

Čo je potrebné vedieť: Zverenci trénera Tea Hojča si už v Helios Alpskom-jadranskom pohári splnili svoj cieľ. Triumfom nad Grazom si zabezpečili miestenku vo štvrťfinále, navyše pôjdu do neho z prvého miesta. Do zápasu so zástupcom českej Kooperativy NBL môžu ísť tak bez tlaku, ale určite s cieľom zvíťaziť. V Eurovia SBL zaznamenali totiž prvýkrát v sezóne dve prehry za sebou, preto s ohľadom na štvrtkový dôležitý duel so Svitom, sa budú chcieť Patrioti opäť naladiť víťazne. Ústí nad Labem je síce zatiaľ v tabuľke D-skupiny na poslednom mieste (jedno víťazstvo a tri prehry), ale ich šance na štvrťfinále sú stále živé. Ak chcú pomýšľať na prienik medzi najlepšiu osmičku, tak musia zostavájúce zápasy bezpodmienečne vyhrať. Ani v českej lige nie je ich situácia ružová, po 11 odohraných stretnutiach majú zápornú bilanciu - 5 výhier a 6 prehier, čo ich radí na priebežné 10. miesto z 12-členného pelotónu. Pri takejto konštelácii by ich čakal tuhý boj o play off miestenku.

Kto proti komu: Oporami českého tímu sú americkí rozohrávači Donald Robinson a Evan Singletary. Proti ním sa však postaví čoraz lepšie hrajúci Šimon Krajčovič, ktorého doplňuje Milan Žiak.

Čísla, čísla, čísla: Levice majú zatiaľ doma na konte len jedinú prehru v aktuálnom súťažnom ročníku. Oveľa horšie je na tom Ústí nad Labem, z doterajších siedmich zápasov vonku triumfovali len v jedinom prípade.

Aktuálne info: Pred dôležitým štvrtkovým súbojom proti Svitu, si dnes tréneri určite dajú pozor na minutáž najviac vyťažovaných hráčov, čo ale neznamená, že Patrioti nemajú túžbu pokračovať vo víťaznom ťažení v Helios Alpe-adria cupe. Do hry nezasiahne Tanel Kurbas, ktorý trénoval posledné dni len individuálne. Jeden z fanúšikov dostane aj dnes príležitosť na Intersport strelu za 333,-Eur, rovnako tam máme pripravené darčeky pre oslávencov. Pripomíname, že na zápasy Alpe-adria cupu neplatia permanentky Silver. 

Povedali pred zápasom:

Boris Bojanovský, hráč Levíc: "Prvýkrát sme tam u nich hrali vyrovnaný zápas, určite to teda nebude ľahké. V lige sme teraz prehrali dvakrát za sebou, preto sa chceme opäť vrátiť na víťaznú vlnu."

Bleskovky