VŠEMvs Karlovka Bratislava - BK Levickí Patrioti
Športová hala prof. Rovného, streda 6. decembra o 19.00 h - štatistický prenos, priamy prenos: Huste.sk
Delegácia rozhodcov: Anton Šarišský, Marek Turčin, Martin Margala

Čo je dôležité vedieť: "Vysokoškoláci" neboli ďaleko od cenného triumfu v Komárne, ale prehra o päť bodov (79:84) naznačila ich badateľný herný progres. Ten by zverenci trénera Petra Ivanoviča radi potvrdili doma proti Leviciam. Patrioti pokračujú v sérii stretnutí u súperov, zo Spiša si odnášali body po výsledku 90:63. Zverenci trénera Tea Hojča sú aj naďalej na druhom mieste tabuľky, na ktoré sa však už tlačia Košičania. Dva body z palubovky Karlovky by mohli byť pre tím ďalšou motivačnou vzpruhou pred blížiacim sa náročným programom.
Kto proti komu: Oba tímy sa spoliehajú prevažne na kompaktný a kolektívny výkon, v ktorom výraznejšie nevynikajú individuality. Bude mať na konečný výsledok duelu dopad väčšia hráčska kvalita na strane súpera?
Čísla, čísla, čísla: Až o viac ako trinásť bodov dávajú v priemere Levičania v porovnaní s Karlovkou. Doménou zverencov Petra Ivanoviča je však defenzíva, kde sú svojmu stredajšiemu súperovi takmer vyrovnaným tímom.
Aktuálne info: Patrioti cestujú do Bratislavy v rovnakej zostave v akej hrali v sobotu na Spiši. Teo Petani sa už individuálne pripravuje na návrat do tréningového procesu družstva.

Povedali pred zápasom:
Dávid Abrhám, hráč Karlovky: "Chceme nadviazať na sobotňajší zápas v Komárne, kde sme odohrali vyrovnaný duel. Verím, že ak budeme hrať koncentrovane celých štyridsať minút, môžeme byť proti Leviciam úspešní."
Žarko Djurič, hráč Levíc: "Čaká nás ďalší náročný zápas na palubovke súpera. Musíme sa naň plne sústrediť, pretože vieme, aká vie byť Karlovka nepríjemným súperom. Majú tím, v ktorom sú mladí hráči doplnení o skúsených. Musíme si dávať pozor hlavne na Hliváka, Abrháma, Kuffu či Vida. Všetci štyria sú veľmi dobrí hráči a môžu nám narobiť veľa problémov. My však ideme do zápasu s cieľom vyhrať a urobíme všetko preto, aby sa to podarilo."

Bleskovky