MBK Rieker COM-therm Komárno - BK Levickí Patrioti
/stav série: 1:0/
Mestská športová hala, streda 5. apríla o 18.00 - štatistický prenos, priamy prenos: Huste a Youtube
Delegácia rozhodcov: Pavel Fuska, Marek Kúkelčík, Igor Pipíška

Čo je potrebné vedieť: S veľkou výhodou nastúpia na druhý štvrťfinálový zápas basketbalisti Komárna. Úradujúci vicemajster uspel v sobotu ako jediný nižšie postavený tím, keď triumfoval v Leviciach 98:79. Psychologickú výhodu má teraz na svojej strane, tlak sa presunul na zverencov trénera Tea Hojča. Tí mali v sobotu svetlé chvíľky, ale tie trvali len krátko, inak režírovali tempo zápasu "obuvníci". Ak chcú pomýšľať na úspech, tak musia zlepšiť defenzívu a tiež niektoré štatistické ukazovatele.
Kto proti komu: Kľúčovým hráčom v prvom zápase bol rozohrávač Komárna Boban Tomič. Práve jeho hra a prínos rozhodol o víťazstve komárňanského tímu. Pred Patriotmi teraz stojí úloha, ako znížiť jeho hernú produkciu a kto z rozohrávačov zostane stáť.
Čísla, čísla, čísla: Aj keď výsledok hovorí jasnou rečou, vo väčšine štatistických ukazovateľov si boli oba tímy vyrovnané. Rozdielom sa napokon ukázalo počet doskokov, z ktorých plynulo viac šancí na skórovanie pre Komárno a streľba za tri body, v ktorej mali Levičania o 24 bodov menej ako ich súper.
Aktuále info: Viac ako 60 fanúšikov Patriotov sa dnes chystá podporiť žlto-zelených do Komárna na druhý zápas série. Odchod fanbusu je o 16.00 hodine. Všetky miesta v ňom sú zaplnené. Zdravotný stav v tíme je dobrý. 
 
Povedali pred zápasom:
Wayne Langston, hráč Komárna: "Veľmi nás teší naše víťazstvo v Leviciach, avšak bitka pokračuje. Kým nebude séria rozhodnutá a niekto nevyhrá tri zápasy, dovtedy je séria otvorená. A špeciálne pri tejto dvojici, kde sa očakáva tvrdý boj o každú loptu a každý bod. Druhý zápas bude určite ešte náročnejší ako prvý, Levice nám budú chcieť prehru vrátiť, no my urobíme maximum preto, aby sme doma potešili nielen seba, ale aj všetkých našich priaznivcov. Budeme bojovať do poslednej sekundy a verím, že našou bojovnosťou sa nám podarí získať druhý bod v tomto štvrťfinále."
Jozef Vojtek, hráč Levíc: "V sobotu nám prvý zápas play off moc nevyšiel a všetci si to dobre uvedomujeme. Túto sezónu sa nám už raz podarilo vyhrať v Komárne a nevidím dôvod prečo by sme to nemohli zopakovať. Na stredajší zápas sme všetci správne nabudení a pripravení sa pobiť o víťazstvo!"

Bleskovky