MBK Lučenec - BK Levickí Patrioti
Športová hala ARENA, sobota 10. decembra o 18.00 - štatistický prenos, priamy prenos: Youtube
Delegácia rozhodcov: Milan Brziak, Tomáš Doušek, Tomáš Turček

Čo je potrebné vedieť: Lučenec s Levicami vstupujú do vzájomného duelu v dvoch odlišných situáciách. Nováčik nielenže stratil na Karlovke možnosť zabojovať o víťazstvo, ale v priebehu zápasu sa zranil aj najlepší strelec a kľúčová postava tímu Strahinja Stojačič. Práve faktor "Stojačič" môže hrať v sobotu rozhodujúcu úlohu, trénerovi Ivanovi Kurillovi bude pravdepodobne chýbať jeho 20 bodov na zápas. Levičania si v stredu konečne užili zápasové voľno, ktoré využili na dobitie bateriek pred dôležitými stretnutiami v závere roka.
Kto proti komu: Náhradou za Stojačiča môže byť Američan Rashun Davis, proti Karlovke najlepší strelec družstva so 17 bodmi. Tréner Levíc Teo Hojč sa spolieha na kolektívny výkon, ktorý vo väčšine prípadov zatiaľ prináša výhry.
Čísla, čísla, čísla: "Novohradčania" sú silní hlavne pred domácim publikom, zatiaľ prehrali len v dvoch prípadoch. Ešte lepšie sú však na tom Patrioti, z vonkajšej palubovky odchádzali ako porazení len po jednom stretnutí.
Aktuálne info: Záujem o výjazd do Lučenca prevýšil kapacitu 49 miestneho autobusu, preto ďakujeme tým Patriotom, ktorí dnes pomôžu s dopravou autami. Rovnako ďakujeme tým, ktorí finančne prispeli na výjazd. Odchod fanbusu je o 15.00 z parkoviska od Športovej haly. V Lučenci sa očakáva zhruba 80 fanúšikov Levíc, ktorí budú mať svoj sektor vyhradený na tribúne nad striedačkami.

Povedali pred zápasom:
Richard Drábik (podpredseda Lučenca): „Po sérii troch víťazstiev, nás prehra na Karlovke vrátila späť do reality. Bude ťažké v útoku nahradiť zraneného Stojačiča. Veríme však, že ako vo všetkých doterajších domácich zápasoch, budú diváci ten faktor, ktorý podporí bojovnosť v tíme. Tá v stredu v Bratislave úplne chýbala, napriek veľkému počtu fanúšikov z Lučenca. Levice nastúpia ako favorit, my však neskladáme vopred zbrane a sme pripravení pobiť sa o dôležité víťazstvo.“
Ladislav Garaj (generálny manažér Levíc): "Lučenec je tímom, ktorý dokáže na domácej palubovke potrápiť každého súpera, preto na palubovku nováčika cestujeme s rešpektom. Mali sme prvýkrát v sezóne viac voľna na oddych aj prípravu, veríme že to družstvu pomohlo a že v sobotu ukážeme veľa energie a dobrý basketbal. Tešíme sa na skvelú atmosféru v Lučenci, o zápas je veľký záujem aj u našich fanúšikov o čom svedčí to, že nám na uspokojenie všetkých záujemcov o výjazd nestačí ani jeden veľký autobus."

Bleskovky