BK Levickí Patrioti - MBK SPU Nitra
Športová hala, sobota 3. decembra o 18.00 - štatistický prenos, priamy prenos: Youtube

Delegácia rozhodcov: Roman Lamoš, Tomáš Holländer, Martin Hudec

Čo je potrebné vedieť: Favoritom tradičného krajského derby sú domáci Patrioti. Levice neokúsili chuť prehry v predchádzajúcich štyroch dueloch a proti Nitre sa im už dlhšiu dobu výsledkovo darí. Veľkou vzpruhou pre tím bola aj stredajšia cenná výhra po predĺžení na palubovke Komárna. Nitrania zatiaľ predvádzajú veľmi nevyrovnané výkony. Proti Lučencu si vybrali lepší deň a takmer tri štvrtiny siahali na víťazstvo. Prišla však krátka nekoncetrovanosť, ktorá ich stála prípadny zisk dvoch bodov.
Kto proti komu: Z kolektívného výkonu Patriotov sa len ťažko dá sa vyzdvihnúť jeden jednotlivcov. V tíme Dragana Ristanoviča sa dobre rozohral Nikola Otovič, ktorému sekunduje jeho krajan Filip Pejovič.
Čísla, čísla, čísla: Body po stratách trestajú Levičania veľmi tvrdo, v Komárne zaznamenali v tomto smere až 22 bodov. Nitra vyťažila proti Lučencu o 12 bodov menej.
Info pred zápasom: Včerajšie dva a aj dnešný predzápasový tréning museli absolvovať Patrioti v Dome Športu, keďže športová hala bola vyťažená iným programom, napriek tomu sú dnes odhodlaní zvíťaziť. Zdravotný stav v tíme je dobrý. Ani dnes nebude chýbať tradičná strela za 333,-Eur, posledný predvianočný fanshop a občerstvenie v bufete u Emila. Odmeny čakajú aj na narodeninových a meninových oslávencov.

Povedali pred zápasom:
Ladislav Garaj (generálny manažér Levíc): „Víťazstvo v Komárne má pre nás veľkú cenu, potrebujeme ho ale potvrdiť doma proti Nitre. Nitrania majú momentálne podstatne kvalitnejší tím, ako tomu bolo na začiatku sezóny, keď sme u nich vyhrali. Hoci to zatiaľ výsledkovo nepotvrdzujú, rozhodne ich neradno podceniť. Tešíme sa na ďalšie derby na dlhý čas to bude pre nás posledný domáci zápas, preto verím, že hala bude opäť plná a fanúšikovia si prídu na svoje.“
Filip Pejovič (hráč Nitry): "V Leviciach to bude ďalší náročný zápas. Patrioti majú výborný tím. My musíme zregenerovať, doliečiť zranenia a zabojovať o dobrý výsledok."

Bleskovky