MBK Rieker COM-therm Komárno - BK Levickí Patrioti
Mestská športová hala, streda 30. novembra o 18.00 - štatistický prenos, priamy prenos: Huste.sk a Youtube

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Roman Lamoš, Stanislav Bara

Čo je potrebné vedieť: "Obuvníci" prišli o víťazné ligové ťaženie, stopku im v sobotňajšom stretnutí vystavili hráči Lučenca. Aj tak ich môže však pohľad na neúplnú tabuľku tešiť. V stredu majú pred sebou ďalší náročný duel, do Komárna pricestujú Levičania. Patrioti opäť chytili "slinu", aktuálne majú na konte tri víťazstvá v rade a v sobotu si bez väčších problémov poradili so Spišskou Novou Vsou (95:67). Vicemajster stojí pred úlohou odčiniť októbrové zaváhanie, na levickej palubovke prehral v 3. kole 67:82.
Kto proti komu: Domáci majú vo svojich radách amerického pivota Waynea Langstona, priemerne autora viac ako 17 bodov a 7 doskokov. Zdatne mu sekunduje aj jeho kolega Siniša Bilič s 15,5 bodmi a 5,9 doskokmi. Patrioti vsádzajú na kolektívny výkon, ale ako priamych súperov komárňanského dua by sme označili Reginalda Keelyho a Žarka Djuriča.
Čísla, čísla, čísla: Bude to aj súboj o zlepšenie bilancie, Komárno našlo len raz doma premožiteľa (Košice), naproti tomu Levičania neuspeli len na palubovke Interu. Môžu rozhodovať maličkosti, ako napríklad body po stratených loptách.
Aktuálne info: Do Komárna cestujeme v plnej sile. Odchod fanbusu, v ktorom sú ešte voľné posledné miesta, je o 16.00 hod. z parkoviska pri športovej hale. 

Povedali pred zápasom:
Teo Hojč (tréner Levíc): "Proti Komárnu sa hrá vždy ťažko, špeciálne u nich na domácej palubovke. Majú kvalitný tím a doma sú favoritom derby. My sa na tento zápas tešíme, pokúsime sa na nich čo najlepšie pripraviť. Pôjdeme sa tam pobiť o dobrý výsledok."

Bleskovky