BK Levickí Patrioti - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves
Športová hala, sobota 26. novembra o 18.00 - štatistický prenos, priamy prenos: Youtube

Delegácia rozhodcov: Igor Pipíška, Tomáš Holländer, Tomáš Turček

Čo je potrebné vedieť: Tromfy majú v rukách Patrioti, po triumfe na palubovke Svitu sa vyšvihli na tretie miesto v tabuľke a definitívne tak zabudli na sériu troch prehier v rade. Svoje tabuľkové postavenie môžu potvrdiť proti poslednej Spišskej Novej Vsi. Tréner Dávid Demečko stále čaká so svojimi hráčmi na prelomenie nekonečného čakania na víťazstvo. Zatiaľ k tomu nepomohli ani posily v tíme - Viktor Juríček a Matt Marshall. V zápase s Lučencom opäť tesne prehral, tentoraz 77:81.
Kto proti komu: Juríček s Marshallom oživili podkošový priestor Spišiakov, v Leviciach však tvrdí muziku Reginald Keely, Igor Josipovič a Žarko Djurič.
Čísla, čísla, čísla: Levice potrebujú hrať koncentrovane počas celých 40 minút, Spišiaci zase nemôžu strácať až priveľký počet lôpt.
Aktuálne info: Patrioti sú zdravotne v poriadku, dnes nastúpia na zápas v plnej sile. Pre fanúšikov je opäť prichystaná Intersport strela za 333,- Eur, ako aj ceny pre narodeninových a meninových oslávencov. 

Povedali pred zápasom:
Ladislav Garaj (generálny manažér Levíc): "Víťazstvá v Handlovej a vo Svite majú pre nás vysokú hodnotu, musíme ich ale potvrdiť doma proti Spišiakom, inak by úplne stratili svoju cenu. Posledné výkony a tesné prehry Spišiakov sú pre nás výstrahou pred podcenením súpera, ktorého káder naberá na kvalite. Naši hráči vo Svite ukázali, ako dokážu vstúpiť do zápasu koncentrovaní a správne nahecovaní a bol by som veľmi rád, ak by niečo podobné dokázali predviesť aj v sobotu našim fanúšikom."
Michal Búza (manažér Spišskej Novej Vsi): "Čaká nás superťažká štvorzápasová séria s tímami útočiacimi na titul. Začíname ju v Leviciach a ako správni športovci pôjdeme do zápasu s víťaznými ambíciami. Naše posledné výkony nám dávajú nádej na optimizmus, priblížili sme sa v nich k tomu, čo chceme na palubovke predvádzať. Škoda len, že sme to nepretavili do víťazstva. Tieto ťažké zápasy budú optimálnymi pre zapracovanie našich nových posíl do tímu, určite nám poskytnú obraz o ich kvalite."

Bleskovky