BK Iskra Svit - BK Levickí Patrioti
Iskra aréna, streda 23. novembra o 18.00 - štatistický prenos, priamy prenos: Huste.sk a Youtube

Delegácia rozhodcov: Milan Brziak, Peter Karniš, Miroslav Matejčík

Čo je potrebné vedieť: V bitke o tretie miesto sa stretnú hráči Svitu a Levíc. Patrioti sa pokúsia ukončiť najdlhšiu domácu neporaziteľnosť aktuálneho ročníka Eurovia SBL. Iskra si pripísala počas víkendu už šiestu výhru pred svojim publikom, až prekvapivo hladko zdolali Lučenec - 105:76. V Iskra aréne sa premiérovo predstaví aj portorikánsky reprezentant Javier Gonzalez. Zverenci trénera Tea Hojča ukončili počas víkendu nielen čakanie na víťazstvo, ale na svoje konto si zapísali až veľmi dôležité víťazstvo. V predĺžení zvíťazili rozdielom jediného bodu (99:98) nad Handlovou.
Kto proti komu: Zaujímavú podkošovú bitku sľubuje zápas Svitu s Levicami. Domáci majú vo svojich radách Izraelčana Antona Šoutvina a dobrý výkon v predchádzajúcom zápase podal aj slovenský reprezentant Boris Belavý. V levickom drese podal z jeden najlepších výkonov doterajšieho ročníka Reginald Keely.
Čísla, čísla, čísla: Proti sebe sa stretnú produktívne lavičky, Sviťania zaznamenali zo záložnej rady 30 bodov, Levičania len o tri body menej. Veľkú úspešnosť mali oba tímy aj za dva body - Svit 69%, Levice 60%.

Povedali pred zápasom:
Tomáš Gajan (hráč Svitu): „Čaká nás ťažký zápas v domácom prostredí, kde chceme so silnými Levicami bojovať a vydať zo seba maximum. Dúfame, že bude plná hala a dobrá atmosféra. Posledné tri dni sme sa na Levice pripravovali a našim cieľom bude hrať agresívne a s energiou, ktorú sme zatiaľ mali na všetkých domácich zápasoch.“
Ladislav Garaj (generálny manažér Levíc): "Ťažko vybojované sobotné víťazstvo v predĺžení nám dodalo potrebnú energiu do ďalšej práce. Pripravujeme sa na to, že vo Svite nás čaká podobne búrlivé prostredie a sebavedomý súper, ktorý doma ešte neprehral. Na zápas, ktorý sme doma v prvom kole vysoko vyhrali sme už zabudli, lebo teraz nás čaká celkom iný súper a veľmi náročný boj, v ktorom ale chceme uspieť. Zdravotný stav v tíme je dobrý."

Bleskovky