MBK Handlová - BK Levickí Patrioti
Mestská športová hala, sobota 19. novembra o 18.00 - štatistický prenos, priamy prenos: Youtube

Delegácia rozhodcov: Marek Kúkelčík (SR), Milad Kadkhodaie, David Heinrich (obaja Rak.)

Čo je potrebné vedieť: Zaujímavý duel možno očakávať aj na Hornej Nitre. Handlovčania zatiaľ nepredvádzajú pod novým trénerom presvedčivé výkony, po deviatich kolách im patrí až ôsma pozícia. Nedarilo sa im ani v stredajšom stretnutí, na palubovke nováčika z Lučenca prehrali 77:95. Dych mierne došiel aj Patriotom, po sérii šiestich výhier prišli tri prehry v rade. Treba však povedať, že hlavne posledné dva zápasy priniesli tesné prehry proti silným celkom. S odhodlaním bojovať o čelo tabuľky a prerušiť sériu prehier chcú uspieť proti Handlovej.
Kto proti komu: Na oboch stranách podávajú stabilne dobre výkony slovenskí reprezentanti. V Handlovej je to skúsený Nenad Miloševič, za Levice sa zatiaľ výborne pasuje s prvou profesionálnou sezónou Šimon Krajčovič.
Čísla, čísla, čísla: "Baníci" si musia obzvlášť dávať pozor na doskoku a v protiútokoch. Patrioti zaznamenali v týchto ukazovateľoch 15, respektíve 13 bodov. Levičania sa musia mať na pozore okolo trojkového oblúka, domáci basketbalisti mali v poslednom stretnutí 35% úspešnosť.
Aktuálne: Zdravotný stav v našom tíme je dobrý a dnes nastúpime v plnej sile. Odchod fanbusov je naplánovaný na 16.00 hodinu spred športovej haly. 

Povedali pred zápasom:
Ivan Kartáč (športový riaditeľ Handlovej): "Zajtra na nás čaká veľmi silný súper, ktorý pod vedením výborného trénera podáva vyrovnané výkony. My ale hráme doma na svojom ihrisku pred našimi fanúšikmi. Budeme bojovať o každú loptu, súper musí byť stále pod tlakom a musíme sa vyvarovať ľahkých chýb a strát. Ak chceme Levice poraziť musíme podať zodpovedný výkon v obrane."
Jozef Vojtek (hráč Levíc): „Handlová po ročnej pauze má opäť záujem pobiť sa o vrchné priečky tabuľky. Tím v poslednom čase zmenil trénera aj dvoch hráčov a bude sa snažiť vybojovať víťazstvo na domácej palubovke. My po sérii troch prehier v rade potrebujeme opäť naskočiť na víťaznú vlnu a odčiniť naše dve domáce zaváhania.“

Bleskovky