BK Inter Bratislava – BK Levickí Patrioti
Hant Aréna, sobota 20.2. o 18:00 - priamy prenos youtube

Čo je dôležité vedieť: Po týždni čaká Inter Bratislava ďalší súboj na domácej palubovke. V sobotu, 13. februára, doma „interisti“ privítali hráčov Spišskej Novej Vsi, s ktorými si s prehľadom poradili 126:49. Neúspešný zápas však absolvovali v stredu v Prievidzi, kde sa stretli so svojím súperom o prvenstvo v tabuľke po základnej časti. Na Hornej Nitre boli žlto-čierni neúspešní, a hoci majú teraz s Prievidzou v tabuľke rovnaký počet bodov, vzájomné zápasy hovoria v neprospech zverencov Ľubomíra Urbana. Pred sebou však majú ešte dve stretnutia. Ten prvý ich čaká už v sobotu, keď na domácej palubovke privítajú Levice. Levičania majú za sebou tri úspešné stretnutia, v ktorých si postupne poradili s Prievidzou, Spišskou Novou Vsou a v poslednom kole si dva body odniesli z Bratislavy, keď porazili Karlovku v pomere 86:72.

Kto proti komu: V hlavnom meste nás v sobotu čaká súboj dvoch kvalitných družstiev, ktoré majú výborných hráčov na každej pozícii. Inter na rozohrávke ťahá najmä Nešo Miloševič, Goran Bulatovič a Ronnie Taylor a pod košom sa môžu spoľahnúť na bratov Rančíkovcov alebo Nikolu Cventinoviča. Hru Levičanov túto sezónu perfektne diriguje slovenský reprezentant Milan Žiak a prednedávnom sa k tímu pripojil aj Jalen Riley. Ani v podkošovom priestore tímu Tea Hojča to nevyzerá zle. Najlepším doskakujúcim hráčom Patriotov je George Valentine, ktorý na zápas priemerne doskočí sedem lôpt a zaznamená 10.4 bodu. Okrem neho dobrú prácu pod košom prevádza ešte Miloš Markovič, Nemanja Miljkovič či Marko Stojadinovič.

Čísla, čísla, čísla: V tabuľke delia Inter a Levice dva body. Bratislavčania z 30 zápasov zvíťazili v 24 a len šesťkrát utŕžili prehru, pričom priemerne na zápas zaznamenajú zverenci Ľubomíra Urbana 92.5 bodu. Hostia z Levíc prehrali o dva zápasy viac, ako ich sobotňajší súper a v 22 prípadoch si na svoje konto pripísali výhru. Priemerne pritom nastrieľajú 80-7 bodu na zápas.

Bilancia: Keď sa pozrieme na vzájomné zápasy, tak Inter vyhráva 2:1. V ich prvej konfrontácii boli úspešní Levičania, ktorí Inter na domácej palubovke porazili 85:79. Zvyšné zápasy však patrili žlto-čiernym. Tí si najprv vybojovali víťazstvo v domácom prostredí a naposledy zvíťazili aj v Leviciach, kde domácich zdolali 80:59.

Povedali pred zápasom:

Jaroslav Musil (hráč Interu): „Posledný domáci zápas proti Leviciam bude určite náročný. Chalani sa pripravujú na tento zápas svedomito. Potrebujeme vyhrať, aby sme zmazali prehru v Prievidzi. Levice majú kvalitný tím, ale my musíme zabrať už od úvodu a držať tempo po celých 40 minút hracieho času a koncentrovať sa len na hru, byť silnejší, agresívnejší než súper. Mrzí ma, že nemôžem pomôcť chalanom, ale s Mrvom ich budeme na lavičke podporovať.“

Ladislav Garaj (manažér Levíc): „Máme za sebou poriadne nabitý a úspešný týždeň, ktorý by sme radi ukončili dobrý výkonom a výsledkom v Bratislave. Hoci hrá druhý proti tretiemu tímu tabuľky, no Inter je nepochybne favoritom tohto zápasu. My nemáme v Hant aréne čo stratiť, môžeme ale veľa získať. Chceme však byť v prvom rade domácim dôstojným súperom. Po náročnom programe máme zopár boľačiek, okrem Martina Sýkoru by však mal byť zvyšok tímu v poriadku.“

Delegácia rozhodcov: Lukáč Tomáš, Šarišský Anton, Lamoš Roman

Bleskovky