VŠEMvs Karlovka Bratislava – BK Levickí Patrioti
Hala prof. Rovného, streda 17.2. o 18:30 - priamy prenos youtube

Čo je dôležité vedieť: Na oboch stranách je o motiváciu postarané, hráči Karlovky totiž stále bojujú o šieste miesto, musia však poraziť minimálne jedného tabuľkovo vyššie postaveného súpera. Levice zase poškulujú po treťom mieste, prípadné zaváhanie na Karlovke by im mohlo uškodiť. Karlovka sa aj napriek štvrťfinálovému vypadnutiu drží v dobrej forme, doma s Prievidzou nebola ďaleko od prekvapujúceho víťazstva a na palubovke Komárna prehrala iba 14-bodovým rozdielom. Patrioti pokračujú v nabitom programe, pre tím Tea Hojča pôjde o tretí zápas v priebehu piatich dní. Všetko začalo domáce víťazstvo nad Prievidzou, lenže v dohrávke 32. kola sa proti Spišskej Novej Vsi na zisk dvoch bodov vytrápili, nakoniec však vyhrali 91:86.

Kto proti komu: Či už je na to pozícii rozohrávača alebo pod košom, čakajú nás rozhodne zaujímavé súboje. V drese hostí hrá v dobrej forme legionárske trio Markovič, Miljkovič a Valentine, zastaviť sa ich bude snažiť Brliť, Hašan a Hoferica. Darí sa aj domácemu Michalovi Kožárovi, ktorý bude chcieť zastaviť Milana Žiaka s Jeremym Grangerom.

Čísla, čísla, čísla: Levice zaberajú aj na palubovkách hostí, z posledných štyroch stretnutí dokázali vyhrať tri. Karlovka však doma body ľahko nepúšťa, o čom sa v poslednom čase mohli presvedčiť hráči Prievidze či Košíc.

Bilancia: Zápasová bilancia z tejto sezóny hovorí jasne v prospech Patriotov. Prekvapujúco najvyšší rozdiel sa zrodil na palubovke Karlovky, keď ešte na konci novembra vyhrali Levičana 93:65.

Povedali pred zápasom:

Michal Kožár (hráč Karlovky): „Je pravda, že Levice sa natrápili so Spišiakmi, no sme už na konci základnej časti a družstvá sa dobre poznajú. Tímy sú zohraté a to prináša aj takéto výsledky. Levice, rovnako ako aj my, bojujú o pozíciu pred play-off. Únava ide vtedy bokom, každý ide naplno."

Ladislav Garaj (manažér Levíc): „Ak by videl sobotný a pondelkový výkon nášho tímu niekto, kto by ho nepoznal, nemohol by uveriť, že to bolo to isté družstvo. Samozrejme, podpísala sa pod to koncentrácia, dlhá cesta po ťažkom zápase, ako aj absencia Milana Žiaka. A v neposlednom rade výborný výkon Spišiakov, možno najlepší v sezóne. Je to už za nami, máme teraz krátky čas na oddych a prípravu na súboj proti dobre hrajúcej Karlovke. Verím, že v Bratislave potvrdíme, že proti silnejším tímom sa nám hrá lepšie. Na definitívu domácej výhody v play-off potrebujeme jedno víťazstvo a radi by sme ho získali už v stredu. Do hry dnes pravdepodobne nezasiahne Martin Sýkora, ktorý si v zápase na Spiši poranil koleno."

Delegácia rozhodcov: Pipíška Igor, Doušek Tomáš, Turček Tomáš

Bleskovky