BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Levickí Patrioti
Mestská športová hala, pondelok, 15.2. o 18:00 - priamy prenos youtube

Čo je dôležité vedieť: Oba tímy sa nachádzajú v úplne odlišných pozíciách. Ako je všeobecne známe, Spišská Nová Ves stále čaká na prvé víťazstvo v aktuálnej sezóne, kým Patrioti bojujú o každé víťazstvo, ktoré by im mohlo pomôcť v boji o tretie miesto po základnej časti. Spišiaci sa budú chcieť otriasť zo sobotňajšej prehry na Pasienkoch, ktorou vyrovnali najvyšší rozdiel medzi dvoma tímami v tejto sezóne. Levice budú chcieť nadviazať na dôležité víťazstvo proti Prievidzi, ktoré potvrdilo dobrú formu zverencov Tea Hojča. V zápase so Spišiakmi bude mať slovinský tréner vo väčšej miere odskúšať nového rozohrávača v tíme - Jalena Rileyho.

Kto proti komu: Levičania si budú musieť dať pozor na krídelníkov, kde okrem tradičných strelcov Vladimíra Hovaňáka a Daniel Lenárta, sa k ním pripojil aj skúsený Boris Kovalík. Ako si s nimi poradí Martin Sýkora, respektíve ostatní hráči z kádra Patriotov?

Čísla, čísla, čísla: Novovešťania sa pokúsia pred publikom zabojovať o tom, aby nedostali piatu stovku v rade. Na strane Levíc je okrem cieľu v podobe dvoch bodov aj motivácia vyrovnať bilanciu na palubovkách hostí, kde zatiaľ majú 6 výhier a 7 prehier.

Bilancia: Všetky tri tohtosezónne duely vyzneli jednoznačne v prospech Levíc. Patrioti doma vyhrali o 39, respektíve 45 bodov, na palubovke Spišiakov z toho bolo víťazstvo o 40 bodov.

Povedali pred zápasom:
Dávid Demečko (tréner Spišskej Novej Vsi): "Musíme hodiť zápas s Interom za hlavu, nik od nás nečakal zázraky a ani sa žiaden neudial. Už nemáme pred sebou veľa zápasov a verím, že chlapci to chcú konečne zlomiť. Mali sme dva týždne voľna, poctivo sme trénovali hlavne streľbu. Musíme vstúpiť do zápasu koncentrovane, a ak každý hráč zo vyšmýka to najlepšie, výsledok sa dostaví."

Ladislav Garaj (manažér Levíc): "Sobotňajším víťazstvom sme odštartovali náročnú sériu piatich zápasov počas jedenástich dní. Náš výkon proti Prievidzi patril medzi najlepšie v tejto sezóne, stál nás ale určite veľa síl. Už v pondelok nás čaká cesta do Spišskej Novej Vsi a zápas proti tímu, ktorý nám aj napriek svojmu postaveniu v tabuľke, určite nič nedá bez boja."

Delegácia rozhodcov: Karniš Peter, Kovalčík Ján, Perečinský Michal

Bleskovky