BK Levickí Patrioti Levice – BC Prievidza, ŠH, sobota 13.2. o 18:00, priamy prenos

Čo je dôležité vedieť: Šláger 33. kola nás čaká v Leviciach, kde domáci Patrioti privítajú vicemajstra z Prievidze. Levičania síce v Budiš Slovenskom pohári vypadli už vo štvrťfinále, keď prehrali s Košicami, no tento týždeň absolvovali zápas Sixte Alpe-Adria cupu, v ktorom doma porazili tím Laška o šesť bodov. V sobotu ich čaká náročný zápas s Prievidzou a v pondelok majú ešte na programe dohrávku 32. kola, v ktorej vycestujú do Spišskej Novej Vsi. Hostia z Prievidze si po prehre vo finále Slovenského pohára napravili chuť víťazstvom nad Karlovkou. Z Bratislavy si síce odniesli dva body, no víťazstvo 77:68 si museli poctivo vybojovať. Aj pre Levice, aj pre Prievidzu budú nasledujúce kolá veľmi dôležité pre ich tabuľkové postavenie pred play-off. „Baníci“ s Interom súperia o prvé miesto a Patrioti sa zase usilujú o tretiu priečku.

Kto proti komu: V tíme Levických Patriotov došlo tento týždeň k radikálnym zmenám. Káder Tea Hojča opustil srbský rozohrávač Nemanja Kovačevič a slovenský krídelník Róbert Rozim. Namiesto nich si dres žlto-zelených bude obliekať americký tvorca hry Jalen Riley, ktorý by sa mohol ukázať už v sobotňajšom zápase proti Prievidzi. Na rozohrávke majú Levičania ešte slovenského reprezentanta Milana Žiaka, ktorému táto sezóna zatiaľ vychádza na jednotku. Kvalitnú rozohrávku však majú aj hostia z Prievidze. Tvorcom hry „baníkov“ je Jay Wisseh, ktorému na tejto pozícii vypomáha ešte Milan Stanojevič.
Čísla, čísla, čísla: Súboj dvoch tímov z hornej polovice tabuľky nám prinesie najzaujímavejší duel tohto kola. Domáci Levičania sa aktuálne nachádzajú na piatom mieste a z 27 zápasov zvíťazili v 19 a v ôsmych si pripísali prehru, pričom priemerne na zápas zaznamenajú 80 bodov a inkasujú 73. Ako sme už spomínali, Prievidžania stále bojujú o celkové prvenstvo v základnej časti a doteraz si pripísal 23 víťazstiev a len päť prehier. „Baníci“ pritom priemerne na zápas inkasujú 69 bodov a nastrieľajú 89.

Bilancia: V doterajších vzájomných zápasoch Levíc a Prievidze platilo pravidlo „môj dom môj hrad“. V prvom stretnutí si víťazstvo vybojovali Prievidžania, ktorí Levice zdolali v pomere 123:95. Na domácej palubovke im Patrioti túto prehru vrátili a vyhrali 81:65 a v ich poslednom zápase sa z víťazstva opäť tešili „baníci“, ktorí Levičanov porazili o 15 bodov.

Zbierka vrchnákov: Stále pokračujeme v charitatívnej zbierke vrchnákov. Sme radi, že počas každého zápasu nám prinesiete, čo sa Vám podarilo nazbierať. Odovzdávať ich môžete priamo na pokladni alebo do zberných boxov pri vstupoch do haly.

Súťaž: Ani dnes nebude chýbať Intersport strela za 333,- Eur po 3.štvrtine zápasu. Okrem toho vyžrebujeme jedného fanúšika ktorý zdieľal na našej FB stránke pozvánku na zápas a tradične odmeníme aj meninových a narodeninových oslávencov.

Povedali pred zápasom:
Ladislav Garaj (manažér Levíc): „Po dlhšom čase nás opäť čaká ligový zápas, na ktorý sa už tešíme a zodpovedne pripravujeme. Pohľad na tabuľku je jasný. Vieme, že potrebujeme vyhrať minimálne tri z piatich zápasov, aby sme si definitívne udržali domácu výhodu pred vstupom do play-off. Musíme však ísť krok po kroku. Čaká nás jeden z najlepších tímov v lige. Prvý vzájomný zápas na našej palubovke bol skvelým basketbalovým predstavením a verím, že sa nám podarí niečo podobné zopakovať aj v sobotu. Zdravotný stav v tíme je dobrý.“

Martin Boško (manažér Prievidze): „Na zápas v Leviciach sa tešíme. Iste bude sprevádzaný výbornou atmosférou. Do Levíc nás príde podporiť početná skupina fanúšikov. Očakávali sme, že po náročnom pohárovom programe pre nás zápas s Karlovkou nebude ľahký. Dôležité však je, že sme ho dokázali vyhrať a teraz sa plne sústredíme na Levice. Všetci hráči sú zdravotne v poriadku.“

Delegácia rozhodcov: Fuska Pavel, Vladic Marco, Kricheli Mishel

Bleskovky