BK Levickí Patrioti - Zlatorog Laško 

Športová hala, utorok 9.2. o 18:00 - priamy prenos youtube

Úvodný zápas štvrťfinále Alpsko-adriatického pohára čaká dnes na Levičanov v ich domovskej hale. Hoci podľa pôvodného rozpisu mali začínať dvojzápas na palubovke svojho súpera, po zmene termínov a vzájomnej dohode klubov sa začína prvým zápasom v Leviciach. Štvrťfinále sa hrá na dva zápasy v ktorých rozhodnú buď víťazstvá, alebo lepšie skóre v oboch zápasoch o postupujúcom do záverečného turnaja Final four, ktorý je na programe v Domžale začiatkom marca.
Levičania odohrali v piatok nevydarený zápas proti Košiciam. Na ten však už treba zabudnúť a treba sa pozerať na najbližšie dni, kedy čaká žlto-zelených poriadne náročný program. Dnes vyzvú momentálne druhý tím slovinskej ligy /bez trojice účastníkov Adriatickej ligy/ Zlatorog Laško. Náš súpera má momentálne výbornú fazónu, keď v domácej súťaži vyhral sedem zápasov v rade. Tím trénera Aleša Pipana sa tak po nie najlepšom štarte do sezóny dostal do veľkej hernej pohody a dnes to bude pre Patriotov veľmi náročný zápas.
V B skupine Alpsko-adriatického pohára obsadilo Laško tretie miesto. S Previdzou prehralo najskôr doma rozdielom dvoch bodov a potom aj v Prievidzi o sedem bodov. Následne však dokázalo Laško vyhrať na palubovke silného Záhrebu. Najväčšou hviezdou tímu je Američan Jamar Abrams, pod košom hrá skúsený Goran Jurak a na rozohrávke veľmi talentovaný Miha Vasl.

Levičania dnes nastúpia bez zraneného kapitána Vlada Klára, zvyšok tímu je v poriadku.

Dnes čaká Patriotov posledné domáce vystúpenie v premiérovej pohárovej sezóne. Nenechajte si preto ujsť tento zápas. Hrá sa tradične od 18.00 hodine. Vstupné: 3,- Eur, majitelia permanentiek Silver majú zľavnenú cenu 2,- Eur. Majitelia permanentiek VIP a Patriot majú vstup zdarma.

Delegácia rozhodcov: Ženiš Peter, Turčin Marek, Lamoš Roman

Bleskovky