Sviatky – nesviatky, najvyššia basketbalová súťaž mužov pokračuje ďalším kolom hneď v úvode nového roka. Levičania privítajú na domácej palubovke Spišskú Novú Ves.

Spišiakom rok 2015 v novej sezóne nepriniesol ani jediné víťazstvo. Aj keď sa im párkrát podarilo svojich súperov chvíľku potrápiť a doma s Karlovkou prehrali len o dva body, výhru zatiaľ ešte neoslavovali. Najviac bodov zatiaľ nastrieľali proti Svitu, s ktorým prehrali 74:89 a najmenej zase zaznamenali s Prievidzou – 37. V posledných štyroch zápasoch sa im však nepodarilo presiahnuť hranicu 55 bodov a aj v sobotu ich čaká ďalšie náročné stretnutie. S Levičanmi prehrali zverenci Dávida Demečka vonku o 39 a doma o 40 bodov. „Vieme, že ideme na palubovku tímu, ktorý doma neprehráva. V poslednom zápase s Prievidzou sme však ukázali aj dobré veci. Treba na ne nadviazať a opäť sa pokúsiť podať o niečo lepší výkon. Ak sa nám to podarí a hráči pôjdu až na hranicu svojich možností, budeme bez ohľadu na výsledok spokojní," hovorí Oliver Buza, člen VV Spišskej Novej Vsi.

Patrioti odohrali posledný zápas v lige ešte 19.decembra, keď doma zdolali nebezpečné Košice, následne si pripísali aj dve víťazstvá v Alpskom pohári. Hráči si stihli aj oddýchnuť, štyri dni voľna počas Vianoc prišli určite vhod a dnes sa už tešia na ďalší zápas Eurovia SBL. Patrioti doma v tejto sezóne ešte neprehrali a dnes chcú túto sériu ešte natiahnuť. Podcenenie súpera sa však nevypláca a to prízvukovala trénerská dvojica Hojč – Lutovský aj na včerajšej predzápasovej taktickej porade. Do hry dnes nezasiahne Vlado Klár, ktorý má problémy s chrbtom, zvyšok tímu je zdravotne v poriadku.

Dnešný po sviatočný víkendový deň a posledné skvelé výkony Patriotov by mohli poriadne zaplniť športovú halu. Žlto-zelení sa tešia na domácu kulisu, po dlhšom čase bude za mikrofónom Dušan Valábik a hudbu si zoberie na starosť DJ Damen.

Nebude chýbať ani tradičná Intersport strela za 333,- Eur, ak chcete byť medzi žrebovanými účastníkmi, zdieľajte fotografiu z Intersportu na našej facebook stránke Basketbal Levice.

18.00 BK LEVICKÍ PATRIOTI – BK AC LB SP. NOVÁ VES /pp youtube.com/

 

Bleskovky