Ďalšia fáza play off, ďalšie družstvo z Hornej Nitry. Levickí Patrioti štartujú v rámci play off Slovenskej basketbalovej ligy doma semifinálovú sériu s Prievidzou. 

 

BK Levickí Patrioti (2.) - BC Prievidza (3.)

Športová hala, sobota 20. apríla o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Peter Ženiš, Roman Lamoš

Aktuálne informácie: Levice aj Prievidza sa na postup do semifinále vytrápili, obaja totiž potrebovali maximálny možný počet zápasov v rámci štvrťfinále. Pre Patriotov to bola psychologicky náročná séria, pretože prípadný neúspech by bol považovaný za veľké prekvapenie. To však "žlto-zelení" nepripustili a práve štvrťfinálové zápolenie s Handlovou môže byť pre nich vítanou vzpruhou do ďalších duelov. Prievidza sa svojimi fanúšikom revanšovala za minuloročné play off, keď zlyhala proti Komárnu. Tentoraz "obuvníkom" nedovolila nič v domácom prostredí a zaslúžene si vybojovala miestenku medzi najlepšou štvorkou. Na úradujúceho šampióna tak čaká ďalší celok z Hornej Nitry, proti ktorému ťahá dvojzápasovú šnúru prehier a na jeho palubovke nevyhral už niekoľko rokov. 

Motívy zápasu: Prvé meranie síl bude pravdepodobne o tom, kto zo seba vytiahne viac energie po náročnej päťzápasovej štvrťfinálovej sérii. Na domácej strane si treba prihliadnuť aj na zdravotný stav tímu, či niekto z dvojice Benjamin a Gačeša zasiahne do duelu po krátkej absencii. Hostia to mali v tomto smere o čosi jednoduchšie, v rozhodujúcom súboji s Komárnom mohli pošetriť trochu sily.  Prievidzi sa už podarilo raz v tejto sezóne v Leviciach uspieť, v druhom prípade bola k tomu nesmierne blízko. Ako to bude vyzerať do tretice?

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 1:3 pre Prievidzu (67:74 vonku, 87:86 doma, 56:68 vonku, 55:75 doma)

Zo šatne Patriotov: Hoci času na regeneráciu a prípravu bolo málo, Patrioti ju využili naplno a dnes by radi vstúpili do zápasu s rovnakou energiou na palubovke, aj z hľadiska, ako tomu bolo vo štvrtok. Všetci hráči, ktorí nastúpili vo štvrtok sú pripravení, o tom, či do hry zasiahne niekto z dvojice Benjamin-Gaceša sa rozhodne až tesne pred zápasom. 

Sprievodný program: Už od 16.00 hodiny si budete môcť pochutnať na grilovaných špecialitách v reštaurácii Quatro pár metrov od športovej haly. Aj dnes vyžrebuejeme jedného šťastlivca zo zdieľačky na Facebook stránke Basketbal Levice, ktorý vyhrá Hoverboard v hodnote 200,-Eur, ktorý nám venovali z IMC Slovakia. 
Pokladne sa otvárajú o 17.00 hodine, nenechajte si príchod do haly na poslednú chvíľu. Vstupenky sa do 15.00 hodiny dajú zakúpiť aj online tu. Cena ostáva nezmenená /klasická vstupenka 4,-Eur a miestenky za 7,-Eur/. 

Povedali pred zápasom:

Nikola Jeftič, hráč Levíc: "Hráme proti tímu, ktorý má atletických hráčov na všetkých pozíciách. Ich umiestnenie v základnej časti ukázalo ich kvality. Je isté, že semifinále bude náročné, ale tiež bude o dobre pripravenej taktike, keďže sme už proti sebe odohrali štyri zápasy. Nemáme veľa času na prípravu, iba jeden deň. Je to prvý zápas a našou výhodou bude, že hráme na domácej palubovke. Chceli by sme pozvať našich fanúšikov, aby nás prišli povzbudiť na náročný zápas."

Tihomir Bujan, tréner Prievidze: "V semifinálovej sérii nás čaká veľmi náročný súper. Levice sú úradujúcim šampiónom, majú nesmierne silný tím a navyše výhodu domáceho prostredia. Určite sú favoritom. Očakávam ťažké zápasy, špeciálne aj preto, že sme mali len veľmi málo času na prípravu."

Foto: Lukáš Droppan