Levických Patriotov čaká najdôležitejší zápas sezóny, pred domácim publikom je na programe rozhodujúci duel štvrťfinálovej série s Handlovou.

 

BK Levickí Patrioti (2.) - MBK Handlová (7.)

/stav série - 2:2/

Športová hala, štvrtok 18. apríla o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Milan Brziak, Tomáš Lukáč, Tomáš Turček

Aktuálne informácie: Slová o najdlhšej sérii sa naplnili do bodky, Handlová ani v druhom domácom stretnutí nepustila úradujúceho majstra takmer k ničomu. Zo strany "Baníka" to bol jednoznačný výkon, ktorý korunovala ofenzívna dvojička Filip Halada a K.C. Ross-Miller. Patrioti sa opäť herne trápili, až v záverečnej štvrtine sa pokúsili o zvrat, ale na ten už bolo neskoro. Štvrťfinálová séria týchto dvoch tímov neprináša pohľadný basketbal, ale fyzickú a emóciami vybičovanú bitku. Podobný scenár sa očakáva aj v rozhodujúcom meraní síl, ktoré bude hlavne taktickou bitkou. Rozhodnú skúsenosti, energia alebo chcenie? Možností je dosť, o úspechu alebo neúspechu v sezóne rozhodne 40 minút čistého času na palubovke. 

Motívy zápasu: Mentálne nastavenie, to bude dosť pravdepodobne rozhodujúci faktor tohto stretnutia. Po utorku sú psychicky na koni Handlovčania, jedným dychom však treba povedať, že v oboch stretnutiach na Hornej Nitre to neboli tie Levice, ktoré skončili po základnej časti na druhom mieste a tie, ktoré získali Slovenský pohár. 

Vstupenky sú v predaji v Adidase na pešej zóne a tiež na predpredaj.sk do 15.00 hodiny. Pokladne sa otvárajú tradične o 17.00 hod.
Na Facebook stránke Basketbal Levice prebieha súťaž o hoverboard, ktorý venuje partner play-off IMC Slovakia. Aj dnes bude otvorená Herňa malých Patriotov. 

Povedali pred zápasom:

Teo Hojč, tréner Levíc: "Toto sú zápasy, v ktorých vznikajú hráči a tímy, ktoré si ľudia pamätajú. Celú sezónu sme dreli, aby sme takéto zápasy hrali. Tento tím už viackrát dokázal, že sa vie zomknúť vtedy, keď nám veľa ľudí neverí. Verím svojim hráčom a vo štvrtom ideme vyhrať."

Branko Maksimovič, tréner Handlovej: "Pred play off bolo našou prvoradou ambíciou odohrať sériu na päť zápasov, čo sa nám podarilo. Teraz ale pomýšľame na víťazstvo v poslednom zápase a na postup do semifinále. Viem, že to nebude jednoduché, no pokiaľ budeme naďalej vystupovať ako tím, určite sa nám to podarí. Myslím si, že v súčasnosti sme lepším mužstvom ako náš súper. V šatni žijeme jeden pre druhého, dýchame ako jeden a na palubovke si navzájom pomáhame. Do Levíc vycestujeme s hrdosťou a veľkou nádejou."

Foto: Lukáš Droppan