Levickí Patrioti majú prvú šancu, aby ukončili štvrťfinálovú sériu s Handlovou. V sérii aktuálne vyhrávajú 2:1 na zápasy.

 

MBK Handlová (7.) - BK Levickí Patrioti (2.)

/stav série - 1:2/

Mestská športová hala, utorok 16. apríla o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Milan Brziak, Tomáš Lukáč, Tomáš Turček

Aktuálne informácie: Nôž na krku majú po sobote večer Handlovčania, keďže opätovne nevyužili ponúknuté šance. V treťom meraní síl s Levicami ťahali síce za kratší koniec, ale mali kopec priestoru a možností na to, aby mohli vyrovnať, respektíve obrátiť stretnutie na svoju stranu. Žiaľ, nepodarilo sa a skúsení Patrioti nekompromisne trestali. V podaní úradujúceho majstra je to zatiaľ lekcia z efektivity v domácom prostredí, ale na Hornej Nitre to zatiaľ bola záležitosť "Baníka". Čo však urobí s MBK fakt, že musia zvíťaziť, ak chcú predĺžiť sezónu minimálne o jeden ďalší zápas?

Motívy zápasu: Veľká dôležitosť sa bude prikladať súbojom pod košom, zatiaľ totiž platilo, kto vyhral na doskokoch, tak získal v štvrťfinálovej sérii bod. Nemenej veľkú váhu však môžu mať aj bodové príspevky z lavičky. Bude mať niektorý z týchto faktorov výpovednú hodnotu v utorok večer?

Zo šatne Patriotov: Sobotňajší duel ukázal tú lepšiu tvár defenzívy Patriotov, na ktorú budú chcieť nadviazať aj v Handlovej. Poučení zo zlého vstupu do druhého zápasu a s chuťou ukončiť štvrťfinálovú bitku, vycestujú Levičania na štvrtý zápas série, ktorá neprináša basketbalovú krásu, skôr taktický a fyzický boj oboch tímov. Zdravotný stav v tíme Patriotov nie je ideálny, na zápas by ale mali nastúpiť všetci hráči. Do Handlovej sa v žltých farbách chystá opäť početná skupina fanúšikov "žlto-zelených". Fanbus odchádza od Domu Športu o 16.00 h a je takmer vypredaný.

Povedali pred zápasom:

Branko Maksimovič, tréner Handlovej: "Opäť nás čaká fyzicky, ale aj mentálne náročný zápas, v ktorom pôjde z nášho pohľadu o všetko. Je veľmi náročné čeliť Leviciam, ktoré sú po všetkých stránkach kvalitným tímom. Z predchádzajúcich duelov už ale vieme, čo sme robili dobre a čo zle. Play off zápasy sú najmä o sústredení sa na malé detaily, ako v obrane, tak aj v útoku. Do výhody nás stavia hlavne pomer doskokov, ktorý hovorí v náš prospech. Ak v tejto činnosti budeme pokračovať, tak to môže byť ukazovateľ, ktorý v utorok rozhodne. Najdôležitejší je ale tímový duch, ktorý musí byť rovnako súdržný pred zápasom, ako po ňom. A ja v tento tím verím. Dúfam, že naši fanúšikovia nám pomôžu, pretože len s nimi môžeme vyššie spomínaný tím vytvoriť. Pred zaplneným zeleno-čiernym hľadiskom budeme k víťazstvu a k vyrovnaniu série omnoho bližšie."

Dwayne Benjamin, hráč Levíc: "Tento zápas bude pre nás veľmi dôležitý, pretože máme šancu ukončiť sériu a postúpiť do semifinále. Očakávam veľmi ťažký, bojovný a fyzický zápas. Najdôležitejšou vecou pre nás bude obrana a doskoky. Spôsob, ako môžeme dosiahnuť lepší výsledok v Handlovej ako naposledy, bude naše úsilie v obrane a tiež musíme kontrolovať obranné doskoky."

Foto: Lukáš Droppan