Levických Patriotov čaká nesmierne dôležitý zápas v rámci štvrťfinálovej série s Handlovou, v treťom meraní síl sa totiž bojuje o postupový mečbal.

 

BK Levickí Patrioti (2.) - MBK Handlová (7.)

/stav série - 1:1/

Športová hala, sobota 13. apríla o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos 

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Anton Šarišský, Peter Karniš

Aktuálne informácie: Do zostavy "Baníka" sa vrátil v stredu Djordje Tresač a jeho prínos bol hneď evidentný a badateľný. Handlová totiž podala úplne odlišný výkon, ako v úvode štvrťfinálovej série. Úradujúceho majstra nepustila ani na jedinú sekundu do vedenia a systémom štart-cieľ dokráčala k zaslúženému vyrovnaniu v sérii. Pre Levických Patriotov to bola cenná lekcia, keďže tabuľkové postavenie v play off fakt nehrá rolu. "Žlto-zelení" tak musia nastúpiť na domácej palubovke s úplne inou intenzitou a hrou, ako tomu bolo v stredu. Ich súper sa už totiž otriasol zo straty Michala Čekovského, tréner Branko Maksimovič očividne našiel správnu zostavu, ktorá priniesla predĺženie série o minimálne jeden zápas.

Motívy zápasu: Poučenie Levíc zo stredy je jasné, lepšia obrana Tresača, nenechať sa preskákať a vyrovnať sa s agresívnejšou hrou súpera. Handlová nemá čo stratiť, ak podá nebojácny a kolektívny výkon, ako tomu bolo v domácom prostredí, tak môže bojovať o vedenie v štvrťfinálovej sérii.

Zo šatne Patriotov: Prvý polčas druhého zápasu v Handlovej nebol zo strany Patriotov hodný 
ich ambícií v play off, čo si uvedomujú aj samotní hráči a v treťom stretnutí série budú chcieť vstúpiť do súboja s oveľa vyššou intenzitou. Séria sa vracia do Levíc a Patrioti potrebujú s pomocou zaplnenej haly zvládnuť tento súboj. Po črevnej viróze sa do tímu vracia Vincent Council, zvyšok tímu je zdravotne v poriadku.

Predpredaj vstupeniek prebieha v predajni Adidas na pešej zóne, ako aj na stránke predpredaj.sk.

V sobotu sa v Herni malých Patriotov, ktorú prevádzkujeme v spolupráci s jazykovou školou Sage School, môžu deti tešiť na aktivity zamerané na tému Veľká noc.

Na klubovej Facebook stránke Basketbal Levice prebieha opäť zdieľačka o Hoverboard, ktorý venovala spoločnosť IMC Slovakia.

Povedali pred zápasom:

Dino Pita, hráč Levíc: "Myslím si, že v predchádzajúcom stretnutí sme nehrali tak, ako sme chceli. Handlovej pomohlo, že hrala agresívne v útoku a v obrane. V sobotu sa im musíme v tomto minimálne vyrovnať, sústrediť sa na doskakovanie a nedovoľovať im body z druhých šancí. Máme výhodu domáceho prostredia, nemôžeme im preto dovoliť, aby boli agresívnejší ako my. Bude to ťažký zápas, ako aj ten predošlý, ale sme pripravení."

Branko Maksimovič, tréner Handlovej: "Každý jeden zápas play off je veľmi náročný a mužstvá nemajú príliš veľa času na doladenie chýb a nedostatkov. Je dôležité, aby sme v každom súboji pôsobili ako jeden tím a na palubovke odovzdali absolútne maximum. Iba tak sa môže dostaviť úspech v podobe stredajšieho víťazstva. Naposledy sme prejavili väčšiu túžbu po víťazstve, no aj v štatistických ukazovateľoch sme boli aktívnejší. Preskákať Patriotov pod košom spolu o dvadsať lôpt, je ukazovateľ nášho veľkého nasadenia. Samozrejme očakávame, že Levičania na nás vyrukujú agresívne. My sa ale musíme snažiť nadviazať na posledný výkon."

Foto: Lukáš Droppan