Levickí Patrioti neuspeli v druhom zápase štvrťfinále play off Slovenskej basketbalovej ligy, na palubovke Handlovej prehrali 83:88. Stav série je tak po strede vyrovnaný – 1:1.

 

Tréner „žlto-zelených“ Teo Hojč si musel poradiť bez Vincenta Councila, rozohrávka tak bola vo veľkej miere na Šimonovi Krajčovičovi. Levičania nezačali zápas najlepšie, síce bol v 3. minúte stav 2:2, ale od tohto momentu ťahali za kratší koniec. Handlovej výrazne pomohol návrat Djordjeho Tresača do zostavy, aj s jeho pomocou bol v 8. minúte stav 21:8. Patrioti sa v koncovke spamätali, ale prvú štvrtinu prehrali 16:25. V druhej časti pokračoval zápas v podobnom tempe, „Baník“ si udržoval dvojciferné vedenie. Keď hostia pritlačili, tak ich súper mal na to adekvátnu odpoveď. Levice nenadviazali na výkon z prvého zápasu, po polčase toho druhého prehrávali 36:52.

Ani polčasová prestávka nepriniesla želaný efekt, Patrioti sa trápili strelecky hlavne z diaľky a čo bolo oveľa dôležitejšie, pod košom dominovala Handlová. Domáci si kontrolovali svoj náskok, do záverečnej 10-minútovky išli za stavu 59:48. Štvrtá štvrtina bola streleckou prestrelkou, Levice sa pustili do očakávaného risku, na malé momenty zacítili šancu na obrat. „Baník“ však nespanikáril, keď to bolo totiž najviac potrebné, tak skóroval. V koncovke stiahli zverenci trénera Tea Hojča manko na jednociferný rozdiel, ale víťazný comeback neprišiel. Levice prehrali v Handlovej 83:88 a štvrťfinálová séria sa tak za stavu 1:1 presúva do metropoly Tekova.

MBK Handlová – BK Levickí Patrioti 88:83 (25:16, 27:20, 17:22, 19:25)

Handlová: Tresač 22, Hoferica 14, Halada a Petráš po 11, Ross-Miller 5 (Skouen 14, Malidžan 11, Dolník a Stehlík 0)

Levice: Krajčovič 21, Benjamin 19, Gačeša 13, Pita 4, Bojanovský 3 (Steven Davis 10, Žiak 8, Jeftič 5, Bachan 0)

TH: 20/16 – 30/21, Fauly: 26 – 26, Trojky: 10 – 6, Rozhodovali: Fuska, Kúkelčík, Bartoš

/stav série – 1:1/

Povedali po zápase:

Branko Maksimovič, tréner Handlovej: "Ukázali sme väčšiu túžbu po víťazstve, viac sily, hrali sme tímovo v obrane i v útoku. Som veľmi rád, že sme dokázali zvíťaziť nad tak kvalitným tímom. Chcel by som poďakovať fanúšikom, že prišli a podporili nás."

Jakub Petráš, hráč Handlovej: "Tento zápas sme po taktickej stránke odohrali veľmi dobre, väčším chybám sme sa dokázali vyvarovať a Levičanov sme ani raz nepustili do vedenia. V závere sa náš súper síce dotiahol na rozdiel 8 bodov, no za pomoci fantastických fanúšikov, sme víťazstvo z rúk už nepustili."

Teo Hojč, tréner Levíc: "Určite nešlo o žiadne prekvapenie, pretože Handlová je veľmi kvalitné mužstvo. Počas sezóny sa výrazne zlepšila a pod handlovskými košmi sa vždy hrá veľmi ťažko. Po druhom vzájomnom zápase je stav na zápasy 1:1 a v sobotu sa celá séria sťahuje ku nám do Levíc, kde si nemôžeme dovoliť zaváhať."

Milan Žiak, hráč Levíc: "S výkonom, ktorý sme predviedli, sa nedá zvíťaziť nad žiadnym súperom, tobôž nie nad kvalitnou Handlovou. Na toto stretnutie musíme rýchlo zabudnúť a sústrediť sa na sobotu."

Foto: Lukáš Droppan